• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinaamse werknemers ervaren een grote kloof tussen hun kwalificaties en beloning

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
10 April 2024 18:00
in Lifestyle, Suriname
vrouw werk computer studeren kantoor

Het ministerie van Arbeid in Suriname heeft recent arbeidstips uitgebracht waarin wordt gesteld dat het algemeen minimumloon per uur niet bedoeld is voor werknemers met goede schoolpapieren, competenties en werkervaring, omdat zij recht hebben op een beter loon.

Maar in de praktijk ervaren veel Surinaamse werknemers een grote kloof tussen hun kwalificaties en de beloning die ze ontvangen.

Een Surinaamse dame deelt haar gevoelens over deze kwestie met GFC Nieuws: “Ik voel me echt ondergewaardeerd door mijn werkgever.”

“Ik heb jarenlang gestudeerd en ervaring opgebouwd om mijn baan goed te kunnen uitvoeren, maar mijn salaris weerspiegelt niet mijn inzet en toewijding. Het is ontmoedigend om te zien dat mijn harde werk niet wordt erkend.”

Dit probleem van onderbetaling van gekwalificeerde werknemers is diepgeworteld in de Surinaamse samenleving.

Arbeidsdeskundigen wijzen op verschillende oorzaken, waaronder structurele economische problemen, gebrek aan handhaving van arbeidswetten en een cultureel fenomeen van lage lonen.

Om dit probleem aan te pakken, benadrukken experts de noodzaak van investeringen in onderwijs en training om de vaardigheden van werknemers te verbeteren.

Daarnaast geven ze aan dat een verandering in de mentaliteit van werkgevers en een collectieve inspanning van alle betrokken partijen nodig zijn om eerlijke lonen te waarborgen voor alle werknemers.

Ook wetten moeten worden nageleefd en controle is noodzakelijk.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSend

Meer berichten

santokhi draagt over
Suriname

“Boycot Santokhi is een aanval op democratie”

olie en gassector
Suriname

Suriname moet één stem vinden in local content ontwikkeling

chan fietsen vhp
Suriname

Ex-president Santokhi mogelijk met grote menigte naar parlement voor toelating

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws