• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinaamse vrouw in Amsterdam die wordt gechanteerd zoekt hulp

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
30 november 2023 00:00
in Nederland, Suriname
hoofd vrouw achteren

Klachten over geluidsoverlast en verstoring van de openbare orde. Beeld: Illustratiefoto

Een 42-jarige Surinaamse vrouw uit Amsterdam verkeert in wanhoop nadat ze wordt gechanteerd door een man waarmee ze kortstondig een heimelijke relatie had.

De vrouw, een moeder van één kind en getrouwd, heeft geprobeerd een einde te maken aan de affaire, maar wordt nu geconfronteerd met dreigementen van de man. Hij eist dat ze beschikbaar blijft voor hem, anders zal hij alles aan haar echtgenoot vertellen.

De gechanteerde, die vreest voor het einde van haar huwelijk, heeft de hulp ingeroepen van het Internationaal VrouwenCollectief (KIVC), een gerenommeerde instantie die zich inzet voor de belangen en rechten van vrouwen wereldwijd.

Volgens adviezen van vergelijkbare instanties in Duitsland, zoals BFF, benadrukken deskundigen het belang van het onmiddellijk melden van chantagegevallen bij de lokale autoriteiten.

Ze adviseren ook om alle bewijsmateriaal te bewaren, zoals berichten, om de zaak te documenteren.

Het KIVC heeft de Surinaamse vrouw aangemoedigd om de politie in te schakelen en het bewijsmateriaal te verzamelen.

Bovendien heeft de organisatie juridische ondersteuning aangeboden om de vrouw te helpen bij het beschermen van haar privacy en het ontmantelen van de chantage.

Foto ter illustratie.

Mis dit niet:

Petitionarissen uiten zorgen over salarisverhoging en koopkracht

Suriname haalt juridische drempel weg voor sporters uit de diaspora

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Burgers vragen DNA kritisch te kijken naar salarisverhoging
Suriname

Petitionarissen uiten zorgen over salarisverhoging en koopkracht

DNA creëert wettelijke ruimte voor topsporters van Surinaamse afkomst
Suriname

Suriname haalt juridische drempel weg voor sporters uit de diaspora

Leerlingen van O.S. Latour 1 ontvangen schoolpakketten tijdens de officiële start van het landelijke project van Jeugdontwikkeling en Sport. Foto: CDS
Suriname

Regering deelt landelijk 25.000 schooltassen uit aan kinderen uit kwetsbare gezinnen

Politie suriname paramaribo
Suriname

Surinaamse politie registreert 124 inbraken en 48 berovingen in vier weken

VHP-Nederland in gesprek met Ramsukul over politieke koers en diaspora
Nederland

VHP-Nederland pleit voor sterkere verbinding tussen Suriname en diaspora

President Jennifer Simons woonde in Groningen de openingsavond bij van de Ramlila-week, die tot en met 12 september wordt gehouden. Foto: CDS
Suriname

Ramlila-week in Saramacca brengt cultuur, educatie en boodschap van eenheid samen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws