Wie vroeg in de ochtend op Schiphol landt, verwacht bij aankomst snel zijn hotelkamer in te kunnen.
In veel landen is het normaal om ergens tussen 13.00 en 15.00 uur in te checken en de volgende ochtend rond 11.00 uur uit te checken.
Maar in sommige Nederlandse hotels lijkt dat moment steeds verder op te schuiven. Het blijkt dat de deur in sommige gevallen pas om 16.00 uur opent voor nieuwe gasten, terwijl het uitchecken soms al om 10.30 uur moet.
Een heer uit Paramaribo die onlangs familie bezocht in de Randstad noemt het “te bond”. Via WhatsApp vertelt hij aan GFC Nieuws Lifestyle dat hij het gevoel had een deel van zijn verblijf te missen.
“Je betaalt per nacht, maar krijgt bijna geen dag,” zegt hij. Hij merkte op dat de inchecktijden de afgelopen jaren later lijken te worden.
Uit navraag van GFC Nieuws bij verschillende hotelketens en reisorganisaties blijkt dat deze trend klopt.
Grote namen zoals Corendon geven al bij boeking aan dat kamers pas tussen 14.00 en 16.00 uur beschikbaar zijn. Dat heeft volgens de sector vooral te maken met personeelstekorten in de schoonmaak, waardoor kamers later klaar zijn.
Daarnaast hebben veel hotels tegenwoordig grotere kamers en meer voorzieningen, van koffiezetapparaten tot luxe badjassen.
Het schoonmaken en aanvullen kost extra tijd. Ook speelt mee dat de bezettingsgraad hoog is, waardoor er minder kamers vroeg op de dag leegkomen.
Een tip van ervaren toeristen: check vooraf de inchecktijd en vraag bij boeking om een uitzondering, al is dat lang niet altijd mogelijk. Zo voorkom je dat een deel van je vakantie letterlijk achter de voordeur blijft.

Jennifer is hoofdredacteur bij GFC Nieuws.
Contact: [email protected] of WhatsApp.