• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinaamse studenten in Cuba behalen medische diploma met uitmuntende prestaties

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
24 juli 2024 11:12
in Suriname
medische student

Illustratiefoto.

Op donderdag 18 en dinsdag 23 juli 2024 hebben vier Surinaamse studenten met groot succes hun medische studie afgerond aan de Universidad de Ciencias Médicas de Villa Clara en de Universidad de Ciencias Médicas de Granma in Cuba.

De Ambassadeur van Suriname in Cuba, Wendy Paulus-Aminta was aanwezig bij de markering van deze heugelijke feiten.

De afgestudeerden, te weten Euzhan Asongi, Shenies Rietfeld, Jade Soemodihardjo en Samuel Prasad, hebben zeven jaar in Cuba gestudeerd, met een aanzienlijk deel van hun studie in de provincies Villa Clara en Granma.

Tijdens een speciale ceremonie op de respectieve universiteiten hebben de Surinaamse bursalen, samen met studenten uit andere landen, hun medische diploma’s ontvangen.

Samuel Prasad en Shenies Rietfeld behaalden de Título de Oro award voor hun uitmuntende prestaties gedurende hun studie.

Jade Soemodihardjo en Samuel Prasad werden uitgeroepen tot Alumno Integral de Medicina als de meest uitmuntende student.

Euzhan Asongi en Jade Soemodihardjo hebben naast hun diploma ook een erkenning gehad voor hun actieve deelname aan verschillende activiteiten met het Cubaans Instituut voor Vriendschap met Volkeren (ICAP) in Granma.

Jade Soemodihardjo heeft tijdens de cerenomie een inspirerende toespraak gehouden namens de afgestudeerden.

Mis dit niet:

Minister Monorath overlegt met traditioneel gezag over veiligheid Matawaigebied

Parlement wacht op daden na tweede Jaarrede van president Simons

Ze benadrukte hoe zij, ondanks de enorme uitdagingen hun studie hebben doorlopen en daarnaast  moed, kracht en doorzettingsvermogen hebben geput uit de leer en ideologie van Fidel Castro.

Hieruit hebben zij de belangrijkste vorming gehaald, met name het universele recht op medische zorg, ongeacht ras, sociale klasse of geslacht.

Ambassadeur Paulus-Aminta feliciteerde de afgestudeerden met hun opmerkelijke prestaties en gaf aan dat Suriname uitkijkt naar hun respectieve bijdrage aan de versterking van de capaciteiten binnen de medische zorg in hun geboorteland.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Traditioneel gezag en overheid zoeken betere afstemming over veiligheid.
Suriname

Minister Monorath overlegt met traditioneel gezag over veiligheid Matawaigebied

1. Jaarrede 2027 uitgesproken, maar echte toets begint nu.
Suriname

Parlement wacht op daden na tweede Jaarrede van president Simons

Mark “Demon” Cromwell
Buitenland

Mark ‘Demon’ Cromwell verbreekt stilte over vermissing twee Surinamers

Waar zijn onze mannen?
Suriname

Waar zijn de twee Surinaamse mannen? Aanklacht in Guyana vergroot de vragen

“Kinderen in het binnenland hebben recht op dezelfde onderwijskansen”.
Suriname

NPS-parlementariër vraagt structurele aanpak onderwijsvoorzieningen binnenland

paramaribo stadscentrum
Suriname

‘Cubanen krijgen opvallende voorkeurspositie bij vacatures in Paramaribo’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws