• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinaamse studenten in Cuba behalen medische diploma met uitmuntende prestaties

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
24 juli 2024 11:12
in Suriname
medische student

Op donderdag 18 en dinsdag 23 juli 2024 hebben vier Surinaamse studenten met groot succes hun medische studie afgerond aan de Universidad de Ciencias Médicas de Villa Clara en de Universidad de Ciencias Médicas de Granma in Cuba.

De Ambassadeur van Suriname in Cuba, Wendy Paulus-Aminta was aanwezig bij de markering van deze heugelijke feiten.

De afgestudeerden, te weten Euzhan Asongi, Shenies Rietfeld, Jade Soemodihardjo en Samuel Prasad, hebben zeven jaar in Cuba gestudeerd, met een aanzienlijk deel van hun studie in de provincies Villa Clara en Granma.

Tijdens een speciale ceremonie op de respectieve universiteiten hebben de Surinaamse bursalen, samen met studenten uit andere landen, hun medische diploma’s ontvangen.

Samuel Prasad en Shenies Rietfeld behaalden de Título de Oro award voor hun uitmuntende prestaties gedurende hun studie.

Jade Soemodihardjo en Samuel Prasad werden uitgeroepen tot Alumno Integral de Medicina als de meest uitmuntende student.

Euzhan Asongi en Jade Soemodihardjo hebben naast hun diploma ook een erkenning gehad voor hun actieve deelname aan verschillende activiteiten met het Cubaans Instituut voor Vriendschap met Volkeren (ICAP) in Granma.

Jade Soemodihardjo heeft tijdens de cerenomie een inspirerende toespraak gehouden namens de afgestudeerden.

Ze benadrukte hoe zij, ondanks de enorme uitdagingen hun studie hebben doorlopen en daarnaast  moed, kracht en doorzettingsvermogen hebben geput uit de leer en ideologie van Fidel Castro.

Hieruit hebben zij de belangrijkste vorming gehaald, met name het universele recht op medische zorg, ongeacht ras, sociale klasse of geslacht.

Ambassadeur Paulus-Aminta feliciteerde de afgestudeerden met hun opmerkelijke prestaties en gaf aan dat Suriname uitkijkt naar hun respectieve bijdrage aan de versterking van de capaciteiten binnen de medische zorg in hun geboorteland.

ShareTweetSend

Meer berichten

moiwana monument suriname
Suriname

“Pater Toon gaat eerst Bouterse aanklagen bij God en dan vergiffenis vragen voor zijn eigen zonden”

dc vyent marvin
Suriname

Inheemse dorpen Marowijne Noord-Oost uiten zorgen over water, visserij en wegen

vrouwen in cellenhuis
Suriname

Vrouwenafdeling Santo Boma ontvangt steun en bemoediging van Stichting Faithful Care

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws