• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinaamse schilders werken nog ouderwets en zouden van Nederlanders kunnen leren

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
22 september 2024 20:00
in Lifestyle, Nederland, Suriname
i love su schilder verven

Uit onderzoek van GFC Nieuws blijkt dat een overgrote meerderheid van de schilders in Suriname nog steeds vasthoudt aan verouderde schildertechnieken, waaronder het gebruik van olieverf binnenshuis.

Dit terwijl in Nederland en andere Europese landen waterverf steeds meer de voorkeur krijgt.

Volgens kenners biedt verf op waterbasis aanzienlijke voordelen ten opzichte van olieverf voor binnentoepassingen.

Een schilder uit Den Haag, die in Suriname is geboren, vertelt aan GFC Nieuws dat hij sinds zijn emigratie naar Europa zijn werkwijze heeft aangepast.

“Hier in Nederland heb ik geleerd om binnendeuren en ander houtwerk binnenshuis voornamelijk met waterverf te schilderen.

Het grote voordeel is dat waterverf nauwelijks stinkt, de witte kleuren blijven fris en worden niet gelig, en het is bovendien makkelijker aan te brengen,” legt hij uit.

In Suriname werkte hij altijd met olieverf en terpentine, zoals gebruikelijk is.

De vakman wijst erop dat schilders in Suriname zouden profiteren van de overstap naar waterverf.

“Olieverf heeft enkele nadelen, vooral binnenshuis. Het produceert een sterke geur en heeft een lange droogtijd. Witte tinten kunnen na verloop van tijd geel worden, en het reinigen van kwasten vereist schadelijke oplosmiddelen.

Bovendien bevat olieverf vluchtige organische stoffen, wat slecht is voor de gezondheid en het milieu. Ook kan olieverf na verloop van tijd barsten of bladderen, vooral bij wisselende temperaturen en vochtigheid,” zegt hij.

Hij hoopt dat schilders in zijn geboorteland zich binnenkort zullen aanpassen aan deze moderne technieken, zodat ook zij kunnen profiteren van de vele voordelen van waterverf.

“Surinaamse schilders werken nog ouderwets en zouden veel van de Nederlanders kunnen leren”, besluit hij.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

supermarkt winkel boodschappen
Suriname

ECD jaagt op hoge prijzen in winkels, maar werkt prijscontrole echt in Suriname?

kassa horeca betalen winkel restaurant bediende
Lifestyle

Restaurants volgeboekt in Paramaribo ondanks economische druk

6 Pagara estafette vuurwerk bombel
Suriname

PL sluit 2025 gezamenlijk af met openbare eindejaarsbijeenkomst

[Aggregator] Downloaded image for imported item #424106
Suriname

President Simons belooft stappen richting verbetering openbaar vervoer

tiny house suriname
Lifestyle

Tiny houses kunnen toekomst van wonen in Suriname veranderen

Gevangenis cel
Suriname

Criminele bende achter meerdere gewapende overvallen uitgeschakeld

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws