• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinaamse Politie Bond overlegt met regering over loon- en belastingkwesties

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
6 oktober 2023 15:31 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 14:21
in Nieuws, Suriname
bestuur politiebond spb

GFC NIEUWSREDACTIE – Op donderdag 5 oktober heeft het bestuur van de Surinaamse Politie Bond (SPB) andermaal overlegd met een cluster van ministers, onder leiding van de minister van Financiën en Planning, Stanley Raghoebarsingh.

Het doel van deze vergadering was om duidelijkheid te verschaffen met betrekking tot het voorstel dat op 28 september door de vakbeweging was gepresenteerd.

De resultaten van dit overleg zijn van groot belang voor de arbeidsvoorwaarden en financiële zekerheid van politiepersoneel en andere ambtenaren.

Aanvankelijk werd het voorstel van de vakbeweging, dat een verhoging van SRD 2500 per maand voor de maanden oktober, november en december 2023 omvatte, afgewezen door de regering.

De regering stelde voor om slechts SRD 1500 per maand toe te kennen voor dezelfde periode. Bovendien bood de regering aan om de koopkrachtversterking van SRD 2500 per maand te verlengen van januari 2024 tot en met juni 2024, samen met een 8% salarisverhoging vanaf januari 2024.

De vakbeweging, bestaande uit de Surinaamse Politie Bond, Ravaksur, Onderwijsbonden, veiligheids- en gezondheidsbonden, was echter niet tevreden met het voorstel van de regering. Gezamenlijk hebben ze een standpunt ingenomen en de regering een ultimatum van één week gegeven om aan hun eisen te voldoen. Het standpunt van de vakbeweging omvat de volgende punten:

Een extra koopkrachtversterking van SRD 1500 per maand voor de periode van oktober 2023 tot en met december 2023, wat de totale koopkrachtversterking voor de rest van het jaar 2023 op SRD 4000 per maand zou brengen.

Het aanhouden van de verhoging van de btw.

Verhoging van de belastingvrije grens en aanpassing van de belastingschijven.

De uitkomst van deze onderhandelingen zal op 12 oktober worden bekendgemaakt.

Ongeacht de uitkomst heeft de vakbeweging aan de cluster van ministers medegedeeld dat zij na 12 oktober zullen terugkeren naar hun leden om hen te informeren en gezamenlijk de koers voor de toekomst te bepalen.

De uitkomst van deze gesprekken zal van invloed zijn op de financiële zekerheid en het welzijn van het politiepersoneel en andere ambtenaren in Suriname.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

gramoxone gramaxone paraquat herbicide spuit
Lifestyle

Inwoners Saramacca spuiten massaal verdelgingsmiddel Gramoxone zonder oog voor risico’s

johannes mungrastraat suriname
Suriname

Emotionele autorijders mijden kruispunt in Paramaribo na zwaar ongeval

winkel boodschappen
Lifestyle

Surinaamse overheid kan levensmiddelenprijzen niet zomaar verlagen

Uitstrijkje e1602596412106baarmoederkanker
Gezondheid

Baarmoederhalskanker blijft stille bedreiging voor vrouwen in Suriname

Lantiwei Dey 17 januari 2026
Suriname

Lantiwei Dey geeft krachtige impuls aan dorps- en gebiedsontwikkeling Beneden-Cottica

Minister Dirk Currie tijdens de jaarlijkse accreditatieceremonie van het Nationaal Orgaan voor Accreditatie
Suriname

Nieuwe master in olie en gas officieel erkend in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws