• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinaamse Nederlander als president van Suriname wordt steeds realistischer

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
21 oktober 2023 00:00 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 16:37
in Lifestyle, Nederland, Suriname
Paramaribo Suriname onafhankelijkheidsplein

Presidentieel paleis in Paramaribo

GFC NIEUWSREDACTIE- Het idee dat in 2030 een Surinaamse Nederlander president van Suriname zou kunnen worden, wordt steeds realistischer.

Suriname- analist Pinas zegt aan GFC Nieuws dat er een toenemend aantal hoogopgeleide professionals met Surinaamse roots in Nederland zijn, die enthousiast en bereid zijn om zich kandidaat te stellen voor het hoogste ambt in Suriname.

De analist voorspelt een groeiende druk vanuit de Surinaamse gemeenschap in Nederland op de beleidsmakers in Paramaribo om een dubbele nationaliteit mogelijk te maken. Dit zou de deur openen voor een actievere betrokkenheid van de diaspora in de Surinaamse politiek.

De waarnemer gelooft dat de expertise en kennis van deze hoogopgeleide professionals een enorme bijdrage kunnen leveren aan de ontwikkeling van Suriname.

Het huidige beleid staat echter niet toe dat iemand met een buitenlandse nationaliteit zich verkiesbaar stelt voor het presidentschap, en dit is een obstakel dat overwonnen moet worden om de betrokkenheid van de diaspora te vergroten.

De verwachting van de analist is dat in de komende jaren discussies en debatten over deze kwestie zullen intensiveren, aangezien meer Surinaamse Nederlanders hun interesse tonen om actief bij te dragen aan het toekomstige traject van hun geboorteland.

Mis dit niet:

Zomer lijkt voorbij in Nederland, Surinamer: ‘Ik ga alvast een reis naar de zon boeken’

Man rijdt volgens echtgenote met hoge snelheid op haar af

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

den haag nederland scheveningen strand
Lifestyle

Zomer lijkt voorbij in Nederland, Surinamer: ‘Ik ga alvast een reis naar de zon boeken’

Man in verzekering gesteld na vermeend geweld tegen echtgenote
Suriname

Man rijdt volgens echtgenote met hoge snelheid op haar af

Burgers vragen DNA kritisch te kijken naar salarisverhoging
Suriname

Petitionarissen uiten zorgen over salarisverhoging en koopkracht

DNA creëert wettelijke ruimte voor topsporters van Surinaamse afkomst
Sport

Suriname haalt juridische drempel weg voor sporters uit de diaspora

Leerlingen van O.S. Latour 1 ontvangen schoolpakketten tijdens de officiële start van het landelijke project van Jeugdontwikkeling en Sport. Foto: CDS
Suriname

Regering deelt landelijk 25.000 schooltassen uit aan kinderen uit kwetsbare gezinnen

Politie suriname paramaribo
Suriname

Surinaamse politie registreert 124 inbraken en 48 berovingen in vier weken

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws