• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinaamse natuurwachters ronden training bewijsherstel bij wildlifemisdrijven af

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
12 september 2025 13:30
in Suriname
WERT 1

Op vrijdag 12 september hebben Surinaamse natuurwachters een vijfdaagse Wildlife Evidence Recovery Training succesvol afgerond.

De training werd georganiseerd door de U.S. Department of the Interior’s Fish and Wildlife Service, met financiering van het U.S. Department of State’s Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL).

Het programma vond plaats in samenwerking met het ministerie van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB) van Suriname en benadrukt de inzet van de Verenigde Staten in de strijd tegen wildlife trafficking en voor versterkte veiligheidscoöperatie met Suriname.

De openingsceremonie op 8 september werd bijgewoond door de Amerikaanse ambassadeur Robert Faucher en de Surinaamse minister van Grondbeleid en Bosbeheer, Stanley Soeropawiro.

Beide leiders wezen op het belang van het beschermen van Suriname’s uitzonderlijke biodiversiteit en de gezamenlijke verantwoordelijkheid om grensoverschrijdende criminaliteit aan te pakken, die ecosystemen aantast, de soevereiniteit ondermijnt en investeringen ontmoedigt.

“Wildlife trafficking is een grensoverschrijdende misdaad die zowel de veiligheid als de welvaart van Suriname en de Verenigde Staten bedreigt,” verklaarde ambassadeur Faucher.

“Door Surinaamse autoriteiten uit te rusten met geavanceerde technieken voor bewijsherstel, versterken we de institutionele capaciteit en sturen we een krachtig signaal naar criminele actoren: hun daden blijven niet onbestraft.”

De training werd verzorgd door drie deskundige trainers van de U.S. Fish and Wildlife Service, die de deelnemers praktische kennis en ervaring bijbrachten in het identificeren, verzamelen en veiligstellen van bewijsmateriaal dat cruciaal is voor de vervolging van wildlifesmokkelaars.

Daarnaast schonk de Amerikaanse organisatie onderzoeksuitrusting, waaronder stevige waterdichte rugzakken en camera’s voor het vastleggen van bewijzen.

Deze training bouwt voort op eerdere initiatieven, waaronder de door INL gefinancierde Wildlife Evidence Recovery Training van 2023, en weerspiegelt de noodzaak van vernieuwde strategieën tegen steeds geavanceerdere criminele netwerken.

De Amerikaanse ambassade benadrukt uit te kijken naar verdere samenwerking met Suriname om wildlife trafficking en andere grensoverschrijdende criminaliteit te bestrijden.

Gezamenlijk dragen deze inspanningen bij aan bescherming van biodiversiteit, versterking van veiligheid en een welvarender toekomst voor beide naties.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

regionaal ziekenhuis rzw
Suriname

Minister Misiekaba wil af van ‘wurgcontract’ bij Regionaal Ziekenhuis Wanica

adhin
Suriname

Voorzitter Adhin dient Verklaring van Inkomen en Vermogen in bij Anti-Corruptie Commissie

rgd 1
Suriname

RGD-gelden uitbetaald, bond houdt acties aan tot volledige betaling

voetbal
Sport

Belgische club KFC Eksel doneert meer dan 200 voetbaluniformen aan Suriname

verbaasd schrik geschrokken bang angst schock verdriet huilen tranen vrouw
Suriname

Ruzie over ex-vriendin leidt tot arrestatie van drie mannen

powerlifting suriname
Sport

Jong talent en ervaren krachten laten Saramacca schitteren in powerlifting

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws