• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinaamse man in Nederland voelt zich pas na tien jaar thuis: ‘Ik worstelde met mijn identiteit’

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
16 September 2024 20:00
in Lifestyle
man verdrietig depressief

Een van oorsprong Surinaamse man vertelt dat het hem meer dan tien jaar heeft gekost voordat hij zich volledig thuis voelde in Nederland.

“Ik worstelde jaren met mijn identiteit,” vertelt hij via WhatsApp aan GFC Nieuws Lifestyle.

“Ik paste mezelf aan om geaccepteerd te worden: mijn manier van praten, doen en laten. Maar van binnen voelde ik me nog steeds een buitenstaander.”

De dertiger woont inmiddels geruime tijd in de regio Utrecht en kwam oorspronkelijk naar Nederland voor zijn studie.

Hij ontmoette er zijn partner en besloot in het land te blijven. Om privacyredenen wil hij niet dat zijn echte naam in het nieuws verschijnt.

Ondanks de gemeenschappelijke taal vond hij het in het begin moeilijk om zich volledig aan te passen.

“Mijn accent was een uitdaging,” legt hij uit.

“Er zijn zoveel woorden die anders zijn in Nederland. Ik zei bijvoorbeeld ‘cel’ voor een telefoon of ‘voorzaal’ in plaats van woonkamer. Mensen keken me vaak raar aan.”

Volgens onderzoekingen van Tilburg University kan de duur van culturele aanpassing variëren afhankelijk van persoonlijke omstandigheden, sociale netwerken en culturele afstand tussen het land van herkomst en het nieuwe land​.

“Het was uiteindelijk een goede beslissing om hier te blijven. Ik ga nog elk jaar terug naar Suriname om mijn ouders te bezoeken, maar mijn leven hier is veel beter geworden.

Zowel financieel als op het gebied van persoonlijke ontwikkeling ben ik enorm gegroeid”, aldus de ‘Nieuwe Nederlander’.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSend

Meer berichten

stofzuiger schoonmaken
Lifestyle

Ook in Suriname: stofzuiger soms al na een jaar kapot, waarom alles zo goedkoop en minder duurzaam is

suriname paramaribo
Lifestyle

Sociale controle in Suriname kan meer zijn dan bemoeizucht zegt KIVC

klm boeing schiphol vliegtuig
Lifestyle

Twee luxe reizen binnen Europa voor dezelfde prijs als een ticket naar Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws