• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinaamse jongeren zien Nederland als ontsnapping uit armoede, mede door succesverhalen van familie

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
12 juli 2025 18:00
in Lifestyle, Nederland, Suriname
Nederland windmolen

Een groeiend aantal jonge Surinamers overweegt serieus om te emigreren naar Nederland.

Niet alleen vanwege de lage lonen en beperkte toekomstperspectieven in eigen land, maar vooral door de aanstekelijke verhalen van familieleden die daar al wonen.

In gesprekken met GFC Nieuws vertellen jongeren dat hun neven, nichten en andere familieleden uit Nederland regelmatig contact opnemen en vertellen over hun leven daar: stabiele banen, een fatsoenlijk maandsalaris, zorgtoeslag, goed openbaar vervoer en de mogelijkheid om op termijn een woning te kopen.

Zulke verhalen blijven hangen.

“Mijn tante belde mij vorig jaar nog en zei: ‘Hier werk je een paar dagen en je hebt al meer dan het maandloon in Paramaribo.’ Dat zet je aan het denken,” vertelt een 28-jarige ICT’er die nu serieuze plannen maakt om te vertrekken.

De economische situatie in Suriname versterkt dat gevoel. De meeste jongeren geven aan dat ze wel wíllen blijven, maar de rek eruit is. Sparen lukt nauwelijks en de kans op een hypotheek is minimaal.

Wat opvalt is dat veel potentiële migranten zich emotioneel verscheurd voelen. Ze willen hun familie in Suriname niet achterlaten, maar zien in Nederland wél uitzicht op stabiliteit en groei.

De verhalen uit Nederland zijn dan ook meer dan praatjes. Ze vormen een constante herinnering aan wat mogelijk is maar dan ergens anders.

En voor veel jongeren lijkt het alsof de klok doortikt. “Als ik nog iets wil opbouwen, moet ik nu gaan,” zegt een studente uit Commewijne.

Zo groeit onderhuids het gevoel dat wie hier blijft, misschien achterblijft.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Ied ul Adha offerfeest islam moslim
Suriname

Woensdag 27 mei gelijkgesteld met zondag vanwege Offerfeest

ophalen trens goot kanaal
Suriname

Werkzaamheden aan sluizen moeten wateroverlast in Commewijne beperken

BioGov Programma
Suriname

Suriname zet stap in versterking biodiversiteitsbeheer met BioGov

wateroverlast overstroming
Suriname

Ondernemer Karel Bouterse neemt initiatief om wateroverlast in Pikin Saron aan te pakken

[Aggregator] Downloaded image for imported item #437933
Suriname

Belangrijke Caricom-bijeenkomsten deze week in Suriname

toerisme
Suriname

Toerisme moet economische groei in Tapanahony stimuleren

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws