• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinaamse boer wil appels kweken en zoekt hulp bij Nederlandse landbouwers

Ida Thornhill door Ida Thornhill
21 februari 2026 04:00
in Nederland, Suriname
Appels

'Appelbomen hebben namelijk een koude periode nodig, ook wel winterrust genoemd'

Een landbouwer uit het district Saramacca heeft onlangs een bijzonder verzoek gericht aan het Knowledge Institute for Vitality & Care (KIVC).

De man, die momenteel vooral groenten verbouwt, wil onderzoeken of het mogelijk is om appels in Suriname te kweken.

Hij heeft het instituut gevraagd om contact te leggen met landbouwers in Nederland, zodat hij advies kan krijgen over de juiste aanpak en technieken.

Appels veelgevraagd in Suriname

GFC Nieuws heeft vernomen dat de boer deze stap overweegt omdat hij ziet hoe populair appels zijn in Suriname en hoe vaak ze in supermarkten worden verkocht.

Volgens informatie die met het KIVC is gedeeld, valt het de landbouwer op dat supermarkten gevuld zijn met geïmporteerde appels uit onder meer Nederland, de Verenigde Staten en Chili.

Hij heeft daarbij aangegeven dat de verkoop zeer goed loopt en dat appels soms worden verkocht voor ruim SRD 75 per stuk, wat omgerekend ongeveer €1,67 is.

De boer ziet hierin een mogelijke lucratieve kans en wil nagaan of lokale productie mogelijk is om van deze vraag te profiteren.

KIVC wijst op klimaat en groeicyclus als belangrijke obstakels

Een woordvoerder van het KIVC heeft bevestigd dat het verzoek serieus is besproken. Volgens de vertegenwoordiger is aan de landbouwer uitgelegd dat appelteelt in Suriname niet eenvoudig is vanwege het tropische klimaat.

Appelbomen hebben namelijk een koude periode nodig, ook wel winterrust genoemd, om goed te kunnen groeien en vruchten te produceren.

In landen zoals Nederland krijgen appelbomen deze noodzakelijke koudeperiode vanzelf.

In Suriname ontbreken deze lage temperaturen, waardoor de natuurlijke groeicyclus van de appelboom wordt verstoord. Daarnaast spelen factoren zoals bodemgesteldheid, luchtvochtigheid en ziektedruk een rol.

Het KIVC heeft benadrukt dat innovatie en experimenten mogelijk zijn, maar dat succesvolle appelteelt in Suriname aanzienlijke aanpassingen, investeringen en gespecialiseerde kennis vereist.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

life hammer auto te water2
Lifestyle

Bewustwording in Suriname over hoe te ontsnappen uit zinkende auto na tragisch ongeluk

verdrinken1
Suriname

Ook Suriname moet lessen trekken uit verdrinkingstragedie in Guyana

vernieling ebs paal
Suriname

Strikt verbod op bermbranden in Nickerie, OW dreigt met maatregelen

[Aggregator] Downloaded image for imported item #431687
Suriname

Nigeriaanse geestelijke prijst leiderschap president Simons tijdens bezoek aan paleis

handboeien arrest aanhouding verdachte
Suriname

Man met houwer vernielt deuren na ruzie, slachtoffer vlucht naar slaapkamer

[Aggregator] Downloaded image for imported item #413082
Suriname

Vier verdachten aangehouden na vondst van vermoedelijke cocaïne in lollipops

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws