De Kyokushin Karate Academie Santokhi heeft op 3 januari met succes haar dangraadexamens georganiseerd.
De examens stonden onder leiding van Shihan Amar Santokhi (5e dan Kyokushinkai) en vormden een belangrijk onderdeel van het opleidings- en kwaliteitsprogramma van de Academie.
Internationale expertise in examencommissie
Voor deze gelegenheid was Shihan Antoine Véronique (5e dan Shotokan) uit Frans-Guyana uitgenodigd als lid van de examencommissie. Shihan Véronique geniet internationale erkenning en beschikt over meer dan 49 jaar ervaring in diverse karatestijlen.
Zijn aanwezigheid droeg bij aan een objectieve en hoogwaardige beoordeling.
Daarnaast maakte sensei Everaldo Clydesdale eveneens deel uit van de examencommissie.
Strakke organisatie en professionele begeleiding
De praktische uitvoering van het examen werd ondersteund door sensei Ervina Karijadrana en sensei Surya Santokhi. Zij waren verantwoordelijk voor de technische instructies, logistieke organisatie en administratieve afhandeling, waardoor het examen ordelijk en professioneel verliep.
Ni dan behaald na intensieve voorbereiding
De kandidaten Alok Mahabier (22) en Lucia Santokhi (16) slaagden na maanden van intensieve training met succes voor het ni dan-examen.
Tijdens het circa drie uur durende examen werden onder andere basistechnieken, renraku waza, kata’s en verschillende vormen van kumite beoordeeld.
De examens vroegen een hoog niveau van fysieke conditie, technische beheersing en mentale weerbaarheid. Beide kandidaten toonden een consistente en technisch sterke uitvoering over alle onderdelen.
Nieuwe fase in karatecarrière
Naast hun prestaties als kandidaten zijn Mahabier en Santokhi ook actief als ervaren kata- en kumite-referees binnen de Academie.
De leiding feliciteert de geslaagde sensei’s en benadrukt dat het behalen van een dangraad een belangrijke mijlpaal vormt en het begin markeert van een nieuwe fase in hun karatecarrière.
Blik op de toekomst en jubileumjaar
De Kyokushin Karate Academie Santokhi blijft zich inzetten voor duurzame kwaliteitsontwikkeling en de opleiding van toekomstige Kyokushin-instructeurs. In 2026 viert de Academie haar 15-jarig bestaan.
In het kader van dit jubileum zullen gedurende het jaar diverse activiteiten en evenementen voor leden worden georganiseerd.







