• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Succesvol rijstteeltproject West-Suriname wekt interesse op om meer te planten

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
5 juni 2024 04:35
in Suriname
rijstteeltproject vids inheemsen

Omdat het proefproject voor de verbouwing van hooglandrijst in Washabo succesvol was, heeft dat veel interesse opgewekt bij de vrouwen van de nabijgelegen dorpen Apoera en Section.

Vandaar dat ze binnenkort een aanvang maken met het verbouwen van hooglandrijst. Om de vrouwen tegemoet te komen zijn er werktuigen en andere benodigdheden zoals kettingzagen, brushcutters, houwers, kruiwagens en emmers aangeschaft voor hen.

“De toen aanhoudende regen heeft onze cassave en bananen laten bederven. Het telen van rijst is een alternatief”, zegt de lokale facilitator, Marcia Jarmohamed. “We zijn ook zelfvoorzienend bezig. Behalve dat, is de prijs van rijst in West-Suriname erg hoog”, voegt Jarmohamed eraan toe.

Dit project wordt begeleid en ondersteund door VIDS en UNDP. Het is onderdeel van het internationaal programma Leave No One Behind dat gebaseerd is op Duurzame Ontwikkelingsdoelstellingen (SDG’s).

De bedoeling van het project is onder andere het geven van begeleiding aan vrouwen om de voedselproductie te verbeteren en de veiligheid van voedsel te waarborgen.

Verder wordt de economische veerkracht van de vrouwen ontwikkeld en ze zijn hierdoor minder afhankelijk. Daarnaast werd met dit initiatief de gevolgen van Covid-19-pandemie verminderd.

De rijstteelt in Washabo werd in 2022 nieuw leven ingeblazen. Vijf vrouwen van dit dorp hadden een relatief klein stuk areaal ingezaaid met hooglandrijst. De vrouwen werden hiervoor getraind door Johannes Tojo en Lucia Pinas van Stichting Ana Makandie.

Heel vroeger werd al rijst geplant in Section, het dorp tussen Washabo en Apoera. Maar toen de peller defect raakte, zijn de mensen hiermee gestopt. Vele landbouwers hebben zich daarna gefocust op pomtayer.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

brandweer auto
Suriname

Woningbrand in Cricketstraat zorgt voor onrust

Zwaailicht politie
Suriname

Man(33) zonder aanleiding neergestoken

kaars dood overleden rouwproces
Suriname

37- jarige man overleden na val in waterput

total
Suriname

Eerste subsea-apparatuur voor GranMorgu-project aangekomen in Suriname

Verdachte aangehouden in Nickerie na oplichtingstruc waarbij een nepgriffier een vrouw geld liet afstaan.
Suriname

Verdachte opgepakt in Nickerie na oplichting met valse griffierstruc

Minister Melvin Bouva in gesprek met Senaatsvoorzitter Ricardo de los Santos tijdens werkbezoek aan de Dominicaanse Republiek.
Suriname

Minister Bouva versterkt banden met Dominicaanse Republiek tijdens werkbezoek

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws