• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Stuurgroep moet werken naar effectievere douaneorganisatie

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
18 augustus 2022 00:00
in Nieuws
douane logo

GFC NIEUWSREDACTIE- Het ligt in de bedoeling van de Surinaamse regering om de douaneorganisatie effectief en doelgericht te laten functioneren.

Om hiertoe te geraken zal er een stuurgroep tot stand worden gebracht, voortvloeiend uit de huidige werkgroep die momenteel onder leiding staat van presidentiële adviseur Humphrey Tjin Liep Shie.

Dit is wat in grote lijnen naar voren is gekomen tijdens een overleg tussen de regering en de douanebond.

President Chandrikapersad Santokhi is ingenomen met de constructieve houding van de douanebond om knelpunten in dialoog met de regering op te lossen.

De stuurgroep zal middels subgroepen specifieke vraagstukken binnen de organisatie ter hand moeten nemen.

Minister Armand Achaibersing van Financiën en Planning is ook onderdeel geweest van het overleg evenals de douaneleiding en de directeur der Belastingen, Ismael Kalaykhan.

Bondsvoorzitter Joyce de Vlugt geeft aan dat de bond zich kan terugvinden in het voorstel van de regering. Ze merkt verder op dat de stuurgroep onderverdeeld zal worden in subgroepen, waardoor er efficiënter gewerkt kan worden aan de uitdagingen waarmee zij te kampen hebben.

“Er liggen heel wat zaken welke jarenlang onopgelost zijn. De subgroepen zullen ervoor zorgen dat ook deze zaken opgelost worden”, aldus de Vlugt.

Een van de uitdagingen is het tekort aan douaneambtenaren.

“Werving is een van de aspecten welke direct aandacht behoeft van de regering. We zitten met een tekort aan ambtenaren. Dit zorgt voor een enorme werkdruk”, zegt de vakbondsvrouw.

Capaciteitsversterking, woningbouw, uitbetaling overuren, inspraak vermogen en het douaneakkoord staan onder meer op agenda.

ShareTweetSend

Meer berichten

NDp nederland
Suriname

Slogan ‘Wo kenki a systeem’ gaf de doorslag voor verkiezingswinst van de NDP, zegt analist

foto groep
Suriname

Lions Club Paramaribo Central steunt jonge kankerpatiënten met voedselpakketten en waardebonnen

file tourtonnelaan
Nederland

Nederland moet volgens inwoners helpen om verkeersinfarct Tourtonnelaan in Paramaribo te verlichten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws