• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Studie uit Japan legt uit hoe Long COVID het denken kan vertragen

Ida Thornhill door Ida Thornhill
7 oktober 2025 21:00
in Gezondheid
corona

Wetenschappers van de Universiteit van Yokohama City in Japan hebben ontdekt waarom veel mensen die Long COVID hebben, moeite hebben met concentreren en nadenken.

Deze problemen worden vaak “brain fog” genoemd. De studie die vandaag werd gepubliceerd, laat zien dat een speciaal onderdeel in de hersenen, de zogenaamde AMPA-receptoren, een belangrijke rol speelt.

Volgens de onderzoekers werkt dit deel van de hersenen bij mensen met Long COVID anders.

Het is “drukker dan normaal” en dat zorgt ervoor dat de hersenen moeite hebben met het verwerken van informatie.

Dit verklaart waarom veel patiënten zich verward voelen, dingen vergeten of moeite hebben om zich te concentreren.

Professor Takuya Takahashi, die het onderzoek leidde, zegt dat de ontdekking hoop geeft. “Door te begrijpen waarom de hersenen anders werken, kunnen we betere behandelingen ontwikkelen die mensen helpen om weer helder te denken,” legt hij uit.

Long COVID is een ziekte die mensen nog maanden of jaren kan achtervolgen nadat ze corona hebben gehad.

Veel patiënten voelen zich moe, vergeten dingen en hebben moeite met dagelijkse taken. Deze studie kan artsen helpen beter te begrijpen hoe ze deze problemen kunnen behandelen.

De onderzoekers hopen dat hun bevindingen ook zullen leiden tot nieuwe medicijnen of therapieën die specifiek gericht zijn op het herstellen van de hersenfunctie.

Voor veel mensen die dagelijks worstelen met brain fog, kan dit een groot verschil maken.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

misiekaba zorgbonden
Gezondheid

Misekaba opnieuw in overleg met zorgbonden over urgente knelpunten

Internist Waldring
Gezondheid

Geen medicijn tegen chikungunya en daarom telt preventie meer dan ooit

Operatie ziekenhuis
Gezondheid

Braindrain, salarissen en capaciteitsbenutting centraal in commissievergadering gezondheidssector

Frisdrank
Gezondheid

Researchers steunen oproep Volksgezondheidsminister maar pleiten voor hogere prijzen alcohol en tabak

Leerkracht
Gezondheid

Mentale gezondheid leerkrachten onderwerp van groeiende zorg

man hindoe familie gezin
Gezondheid

Vroegsignalering mentale problemen begint in de dagelijkse omgeving stelt Volksgezondheidsminister

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws