• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Stoppen met Russische olie kan Nederlandse economie hard raken

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
8 mei 2022 11:04
in Nieuws
olie en gas

GFC NIEUWSREDACTIE- Het voorstel van de Europese Commissie om voor het einde van het jaar te stoppen met Russische olie kan de Nederlandse economie hard raken, zeggen critici.

“Ik snap dat we als Europa een ferm standpunt willen innemen, maar als dat betekent dat wij slechter af zijn dan Poetin, dan weet ik niet of dit de juiste economische sanctie is”, zegt Elisabeth Post van Transport en Logistiek Nederland (TLN).

De TLN-bestuursvoorzitter begrijpt dat Europa iets wil doen tegen de gruwelheden in Oekraïne, maar vreest wel dat het afstappen van Russische olie “grote problemen” voor zichzelf creëert.

Transportkosten zullen veel hoger worden, waardoor consumenten meer moeten betalen voor producten. “En als het écht heel erg wordt, als er helemaal geen diesel meer beschikbaar is, dan krijg je lege schappen”, vreest ze.

Binnen een halfjaar wil de Europese Commissie van het Russische olie af zijn. Dat is snel, vindt de bestuursvoorzitter.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

frans guyana plateua
Suriname

Regionaal overleg over duurzame hervorming goudsector

braziliaanse ambassade
Suriname

Surinaamse delegatie versterkt regionale samenwerking rond inheemse volkeren

Santokhi overleden
Gezondheid

Stress en teleurstelling speelden grote rol bij overlijden Santokhi, zegt waarnemer

Vergrootglas onderzoek
Suriname

Politie start onderzoek naar video van mishandeling die viraal gaat op social media

Kaarsen
Suriname

61-jarige man verongelukt met ATV in Babunhol

koe rund vee
Suriname

Vee op dijk vormt risico voor veiligheid en waterkering

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws