• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Stijgende energieprijs zal de kloof tussen arm en rijk in Suriname verder vergroten

GFC Nieuws Ingezonden door GFC Nieuws Ingezonden
5 maart 2024 18:00
in Opinie
Stroomstoring

"Ik geloof er eigenlijk niet meer in dat de EBS in staat is om betrouwbare stroom te leveren"

OPINIE – De regering van Suriname heeft aangekondigd dat zij van plan is de energieprijzen te verhogen.

Dit voornemen zal ernstige gevolgen voor zowel de economie als de samenleving, waarbij een van de meest zorgwekkende aspecten de versterking van de kloof tussen arm en rijk is.

De prijsstijgingen, die vooral de gewone burger treffen, zullen tot een aanzienlijke stijging van de kosten van levensonderhoud, wat de financiële druk op huishoudens verder verhoogd.

Een direct gevolg van het voornemen om de energieprijzen te verhogen is de inflatie, waardoor de koopkracht van burgers wordt aangetast. Dit heeft vooral impact op lage-inkomensgezinnen, die een groter deel van hun inkomen aan energiekosten moeten besteden.

Tegelijkertijd kunnen mensen met hogere inkomens deze prijsstijgingen gemakkelijker opvangen, waardoor de kloof tussen arm en rijk wordt vergroot.

Daarnaast heeft het voornemen om de energieprijzen te verhogen ook gevolgen voor de productiesector. Bedrijven worden geconfronteerd met hogere operationele kosten, wat kan leiden tot prijsstijgingen en mogelijk zelfs tot sluiting van bedrijven. Dit kan de werkgelegenheid in het land verder onder druk zetten en de ongelijkheid vergroten.

Het is duidelijk dat het voornemen om de energieprijzen te verhogen een ernstige impact heeft op zowel de economie als de samenleving van Suriname, waarbij de kloof tussen arm en rijk een van de meest zorgwekkende gevolgen is.

Het is essentieel dat de regering maatregelen neemt om deze gevolgen te verzachten en ervoor te zorgen dat de lasten eerlijk worden verdeeld, om zo verdere sociale ongelijkheid te voorkomen.

Mis dit niet:

Bestuur kent geen geslacht, maar verantwoordelijkheid

Mensen in Suriname vallen familie in Nederland nog lastig met bestellingen

C. Halfhuid

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

President Jennifer Simons en de premier van Barbados, Mia Mottley.
Opinie

Bestuur kent geen geslacht, maar verantwoordelijkheid

post pakket verzending dozen doos
Column

Mensen in Suriname vallen familie in Nederland nog lastig met bestellingen

2030 als jaar van de waarheid voor Suriname.
Opinie

Licht in de duisternis

studeren student schrijven studie universiteit opleiding werk
Column

Surinaamse jongeren: studeren in Nederland is geen eindbestemming maar een keuze

Suriname heeft geen gebrek aan rijkdom, maar aan integriteit
Opinie

Suriname kan niet vooruit zolang corruptie en politieke bescherming de norm blijven

goud
Opinie

Ruim vier kilo goud weg, ruim 500 kilo kwik weg: Suriname wacht op antwoorden

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws