• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Stg. Platform ISOS sluit training gebarentaal in Wanica succesvol af

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
19 augustus 2024 02:16
in Suriname
Stg Platform ISOS sluit training gebarentaal

De Stichting Platform Integrale Samenwerking van Organisaties met een Speciale Hulpvraag is zeer tevreden dat de behoefte aan betere communicatie van de doelgroep, namelijk doven en slechthorenden, met verschillende overheidsinstanties en belanghebbende organisaties nu beter dan ooit vervuld zal worden.

Zij is zich ervan bewust dat doven en slechthorenden nu geen tolk meer hoeven te benaderen om hun belangen te behartigen.

Een van de cursisten, een sociaal werker op het Ministerie van SoZaVo in Wanica, vertelde aan GFC Nieuws dat er dagelijks een behoorlijk aantal van deze doelgroep langskomt.

“Ik werd erbij gehaald om een dame te helpen en toen ik haar met gebaren aansprak wanneer ze weer langs moest komen, was ze heel erg geschrokken. Met andere woorden, ik sprak ook haar taal. Ze pakte me stevig vast en gaf me een brasa en ik zei tegen haar: ‘Ja, ik zit nu ook op de training en heb het geleerd.'”

Ook de doven gaven feedback over hoe ze vaak door dienstverleners worden behandeld. Zij en de participanten zijn Stg. Platform ISOS heel erg dankbaar. Ze willen nog meer leren als het mogelijk is, want de verkiezingen staan voor de deur, zegt een ambtenaar van CBB.

Bekijk ook:

Internationale experts bundelen krachten in Suriname voor bescherming van de zeekoe

Medewerkers Zijin Rosebel verdiepen zich in tradities tijdens dorpsbezoek Nieuw Ganze

“We worden ingezet om voorlichting te geven over hun verhuizing en ID-kaarten die vervallen zijn, waardoor we ze nu een betere uitleg kunnen geven.”

Met de trainingen hoopt het platform tijd en kosten te besparen, alsook de betrokkenheid en het wederzijds begrip te vergroten. Het initiatief is onderdeel van een landelijke bewustwordingscampagne.

De training duurde 5 weken en werd verzorgd door Rosita Etnel, deskundige in gebarentaal, samen met andere doven.

In het vervolgtraject zullen ook de overige districten worden aangedaan.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Suriname versterkt kennis over zeekoeien met internationale samenwerking
Suriname

Internationale experts bundelen krachten in Suriname voor bescherming van de zeekoe

Zijin Rosebel versterkt communityrelaties via Village Walkabout in Nieuw Ganze.
Suriname

Medewerkers Zijin Rosebel verdiepen zich in tradities tijdens dorpsbezoek Nieuw Ganze

Block 58-project blijft mogelijk decennialang bijdragen aan Surinaamse economie
Suriname

GranMorgu-project mogelijk langer dan 25 jaar in productie dan gepland

Districtscommissaris Saramacca bezoekt getroffen gebied Wayambo na overstromingen.
Suriname

Wateroverlast treft Wayambo zwaar: schade in landbouw en veeteelt aanzienlijk

Ondernemers en politie bespreken veiligheidsuitdagingen tijdens overleg in ambassade
Suriname

Gezamenlijke Veiligheidsvergadering tussen Chinese Ambassade, KPS en Chinese gemeenschap

Politie onderzoekt omvangrijke oplichtingszaak met meerdere slachtoffers.
Suriname

Man licht ex-schoonouders op met nepdocumenten en valse beloftes

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws