• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Startsein gegeven voor landbouwpercelenonderzoek in Saramacca

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
25 september 2021 04:39 - Geüpdatet op 18 september 2023 18:51
in Nieuws
242787693 6255646807840841 1446597352243053567 n

GFC NIEUWSREDACTIE- De minister van Landbouw Veeteelt en Visserij (LVV) in Suriname, Parmanand Sewdien, en de districtscommissaris van Saramacca, Sherin Bansi-Durga, hebben vrijdag het startsein gegeven voor het landbouwpercelenonderzoek in Saramacca en wel in het ressort Kampong Baroe.

Het project dat wordt uitgevoerd op voorstel van de Agrarische Adviesraad van Saramacca onder de naam ‘METEN IS WETEN’ is van start gegaan op het landbouwperceel van de familie Redjopawiro Carlos aan de Saramaccaweg 259.

De minister gaf aan dat dit project volledig past in zijn bottom-up en top-down benadering welke hij recentelijk heeft geïntroduceerd op het ministerie en waarmee het kabinet van de minister is belast.

Middels het beantwoorden van 10 vragen door de perceelhouder wil men erachter komen wat de oorzaak is van de achteruitgang van de tuinbouw, rijstteelt en veeteelt in het district.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Zussen beschuldigden vader onterecht van mishandeling om gratis overheidswoning

Uit een recent uitgevoerd onderzoek van het commissariaat is gebleken dat minder dan 30% van het tuinbouw areaal in het district wordt benut vooral in de geïrrigeerde gebieden waar reeds alle nutsvoorzieningen aanwezig zijn.

Gevraagd wordt aan de perceelhouder wat de reden is voor het helemaal niet benutten, slechts voor een deel benutten van de percelen.

Komt het door gebrek aan kapitaal, wegens ouderdom, geen opvolgers (kinderen zijn niet bereid op het land te werken) gebrek aan arbeidskrachten, geen afzet, dure inputs, geen financiën, gebrekkig machinedienst, boedelterrein enzovoorts.

Ook worden de landbouwpercelen die bijna of volledig worden benut in het onderzoek meegenomen. In het onderzoek wordt ook de type grondsoort van de percelen betrokken.

Bekijk ook:

Regering versnelt woningbouw: eerste 150 woningen moeten in december gereed zijn

Dodelijke aanrijding eist leven van 34-jarige Romana Jibodh

Na analyse van de verkregen informaties wil de minister en LVV en districtscommissaris van Saramacca in samenwerking met de Agrarische Adviesraad Saramacca modaliteiten uitwerken om op basis van de aangegeven knelpunten de onbenutte percelen in samenwerking met de perceelhouders/landbouwers weer langzaam in productie te brengen.

Het veldonderzoek wordt begeleid door de agronoom Rajindre Debie tevens adviseur van de Agrarische Adviesraad Saramacca.

BEKIJK MEER GFC NIEUWS: KLIK HIER

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Waarnemend president bezoekt bouwlocatie in Commewijne.
Suriname

Regering versnelt woningbouw: eerste 150 woningen moeten in december gereed zijn

Illustratiefoto
Suriname

Dodelijke aanrijding eist leven van 34-jarige Romana Jibodh

Candlelight vigil in Suriname voor slachtoffers tragische MV Barima-ramp
Suriname

Herdenking op Waka Pasi voor slachtoffers tragisch scheepsongeval Guyana

Illustratiefoto.
Suriname

DES houdt veroordeelden aan op luchthaven

Tijdelijke oplossing voor reizigers naar Suriname.
Suriname

Ministerie treft tijdelijke regeling wegens storing VFS Global-visumwebsite

Huis in Suriname? Dan kan je bijstand in gevaar zijn
Lifestyle

‘Volledige terugbetaling bijstandsuitkering bij verzwijgen woning of perceel in Suriname’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws