• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Start registratie betaalbaar woningproject

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
16 oktober 2022 00:00
in Nieuws
woningbouwproject binnenland

GFC NIEUWSREDACTIE- In het district Brokopondo in het Surinaamse binnenland vond deze week de launch plaats van het Affordable Housing Project (AHP) van het ministerie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting (SoZaVo).

Onder de aanwezigen bevonden zich onder andere vicepresident Ronnie Brunswijk, minister Uraiqit Ramsaran van SoZaVo en de districtscommissaris van Brokopondo, Ludwig Mendelzoon.

Middels het AHP is het de bedoeling dat landelijk 3775 huizen zullen worden gerenoveerd, uitgebreid en gebouwd (nieuwbouw). Middels de uitvoering van het project wordt er getracht woningzekerheid te brengen voor elke burger, onderstreept minister Ramsaran.

Voor de uitvoering van het AHP, het zogenoemde Low Income Shelter Program 3 (LISP3), wordt er gewerkt met niet gouvernementele organisaties (ngo’s). Deze hebben vanuit SoZaVo de nodige trainingen gehad om te werken in het MIS-systeem.

Burgers uit de verschillende districten zullen dan de kans krijgen om zich te registreren via de ngo’s. Bij dit project zullen door tussenkomt van de ngo’s 40% van de woningen toegewezen worden aan alleenstaande moeders.

Ramsaran doet een beroep op de samenleving om gebruik te maken van deze mogelijkheid. Hij geeft tevens aan dat het AHP uit verschillende facetten bestaat zoals subsidie voor renovatie, uitbreiding, maar ook voor het in aanmerking komen van een woning, waarbij de aanvrager niet per se over een stuk grond hoeft te beschikken.

Het AHP wordt gefinancierd door de Islamitische Ontwikkelingsbank (IsDB) voor een bedrag van USD 35 miljoen.

Mis dit niet:

Eerste grote productieapparatuur voor GranMorgu-project arriveert in Suriname

SLM vliegt vanaf 27 september met Eastern Airlines en zet in december Boeing 777 in

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Eerste grote subsea-apparatuur voor GranMorgu aangekomen in Suriname.
Suriname

Eerste grote productieapparatuur voor GranMorgu-project arriveert in Suriname

slm directeur johan sandie
Suriname

SLM vliegt vanaf 27 september met Eastern Airlines en zet in december Boeing 777 in

Suriname vraagt internationale steun voor natuurbehoud
Suriname

President Simons vraagt bij VN aandacht voor bossen en klimaatfinanciering

President Simons: ‘Dialoog is het enige antwoord’.
Suriname

Suriname roept bij VN op tot dialoog en vreedzame oplossing van conflicten

Beveiliging Grasalco ontdekt wapens in voertuig, zes verdachten aangehouden
Suriname

Zes personen aangehouden tijdens controle bij maingate Grasalco

Ministers Melvin Bouva en Tom Berendsen bespraken in New York onder meer de Schengenvisumprocedure voor Surinamers. Foto: CDS
Nederland

Suriname wil visumvrij reizen naar Schengen, Nederland belooft steun

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws