• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Start opstelwedstrijd “Inheemsen, Slaven, Immigranten en WIJ”

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
12 juni 2023 12:24 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 06:37
in Nieuws
vrijheid slavernij slaaf ketting

GFC NIEUWSREDACTIE- In verband met 160 jaar afschaffing van de slavernij in Suriname organiseert de Henri Frans de Ziel Stichting in samenwerking met de Subcommissie Keti Koti van de Nationale Commissie Jubileumjaar een schrijfwedstrijd voor leerlingen van het VOJ-onderwijs.

Vandaag is het starsein van deze wedstrijd gegeven op de C.R. Froweinschool. “Met de schrijfwedstrijd wil de commissie dat jonge Surinamers hun mening geven over de Surinaamse samenleving die uit zoveel culturen bestaat,” zegt Siegmien Staphorst, ondervoorzitter van de Subcommissie Keti Koti.

De subcommissie wil vooral jongeren betrekken middels activiteiten die een educatief karakter hebben. “Wij willen heel graag dat jongeren zelf aan het werk gaan om informatie te verzamelen over hun verleden”, merkt Staphorst op.

Volgens haar moeten de uitgezette projecten ervoor zorgen dat de jeugd heel vroeg begint na te denken over natievorming. Doordat de leerlingen veel gaan lezen, zullen ze ook meer te weten komen over het onderwerp.

Staphorst geeft aan dat de commissie het heel belangrijk vindt dat jongeren zich uiten op papier. Ook het schrijven zal hierdoor beter ontwikkeld worden.

Bekijk ook:

GranMorgu domineert agenda van SEOGS 2026

Ramcharan eist opheldering over zware beschuldigingen van Somohardjo

Alle schoolgaanden tussen 12 en 15 jaar mogen deelnemen aan de schrijfwedstrijd. Het verhaal mag uit minimaal 500 en maximaal 550 woorden bestaan. Iedere deelnemer mag slechts één verhaal schrijven. De tekst moet in het Surinaams-Nederlands geschreven zijn.

Het moet een eigen verhaal zijn en er mag informatie gevraagd worden aan mensen die kennis hebben van de cultuur en de verschillende etnische groepen om informatie. De verhalen worden beoordeeld door een deskundige jury, die de vijf beste verhalen kiest.

De vijf winnaars zullen hun eigen verhaal presenteren. Voor de presentatie en de prijsuitreiking zal een speciale middag worden georganiseerd op 14 juli.

Na de prestaties worden de prijswinnaars 1,2 en 3 bekend gemaakt. De winnaar krijgt SRD 6000,- de tweede en derde prijs ontvangen respectievelijk SRD 4000,- en SRD 2000,-.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Olieproject GranMorgu moet economische transformatie versnellen
Suriname

GranMorgu domineert agenda van SEOGS 2026

Ashwin Ramcharan
Suriname

Ramcharan eist opheldering over zware beschuldigingen van Somohardjo

Een beschadigde of verkeerd opgeladen e bike accu kan plotseling oververhit raken en een felle brand veroorzaken. Foto ter illustratie.
Suriname

Nieuwe informatie voor Surinamers met e-bikes

Suriname moet zich voorbereiden op kansen én uitdagingen van olie- en gassector.
Suriname

Regering werkt met oog op olie-inkomsten aan economische rust en verstandig financieel beheer

President Simons grijpt in bij vertraging uitbetalingen.
Suriname

Regering zet in op snelle uitbetaling examinatoren na overleg met onderwijsbonden

Petronas meldt nieuwe ontdekking offshore Suriname tijdens SEOGS-opening
Suriname

President Simons: nieuwe gasvondst door Petronas in Blok 52

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws