• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

SRD 100 miljoen voor overstroomde gebieden

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
28 april 2021 00:00
in Nieuws
wateroverlast suriname 696x383 300x165 1

GFC NIEUWSREDACTIE- De aanhoudende regens van de afgelopen dagen hebben landelijk vele gebieden wateroverlast bezorgd en zijn sommige rivieren buiten hun oevers getreden.

Dit werd dinsdag gerapporteerd aan de regering tijdens de meeting van de coalitietop. Er is veel schade opgetreden in diverse delen van het land aan vooral landbouwgewassen maar ook huishoudens hebben materiele schade opgelopen.

De regering is onmiddellijk ingekomen door SRD 100 miljoen te reserveren om de gevolgen van de ontstane situatie op te vangen.

Een ministerieel team onder leiding van de minister van Openbare Werken die tevens ad interim is voor Financiën zal zich buigen over dit landelijk probleem.

Terwijl de schade wordt opgemaakt bereiden de President en de Vicepresident zich voor om naar de getroffen gebieden te trekken.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Vrouw verliest neus, lippen, tong, handen en voeten door bloedvergiftiging nadat ze werd gebeten

Het ministerie van Regionale Ontwikkeling en Sport (ROS) heeft rapportages binnen van getroffen gebieden in Commewijne, Wanica, Saramacca en Nickerie.

Ook in Marowijne met name Albina is er wateroverlast gemeld. In het Pamaaka gebied is de weg van Snesikondre naar LangaTabiki onbegaanbaar geworden waardoor het gebied onbereikbaar is.

In alle districten zijn de dc’s samen met hun personeel bezig de schade op te vangen. Vooral de zandwegen en lozingen worden aangepakt.

Mis dit niet:

Lions Club Paramaribo Central ondersteunt 29 schoolgaande kinderen met schoolartikelen

Woning en bestelwagen volledig uitgebrand aan Steenslagweg

De snelle afvoer van het water wordt bemoeilijkt omdat sluizen en kanalen de afgelopen jaren slecht onderhouden zijn.

De minister van ROS heeft ondersteuning gevraagd aan lokale aannemers om materiaal en machines beschikbaar te stellen zodat de ergste noden in samenwerking met de overheid acuut opgelost kunnen worden.

Het NCCR zal bij de directe uitvoering een cruciale rol spelen onder directieve van het ministerieel clusterteam.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Lions Club zet zich opnieuw in voor schoolgaande kinderen in Wanica en Saramacca
Suriname

Lions Club Paramaribo Central ondersteunt 29 schoolgaande kinderen met schoolartikelen

Pot met rijst op gasfornuis achtergelaten
Suriname

Woning en bestelwagen volledig uitgebrand aan Steenslagweg

President Jennifer Simons overhandigt in Nieuw Nickerie een schoolpakket aan een van de kinderen die voor het initiatief in aanmerking kwamen. Foto: CDS
Suriname

Kritiek op Simons om schoolpakketten houdt geen stand: wereldleiders doen hetzelfde

groenten fruit
Gezondheid

Surinamers betalen fors voor verse Nederlandse groente, maar ‘uit Nederland’ betekent niet pesticidevrij

Suriname trots op Chayenn Thakoer na internationaal avontuur
Entertainment

Chayenn Thakoer schrijft geschiedenis met eerste Surinaamse deelname aan Miss Teen International

school kinderen klas lokaal scholieren student
Suriname

Pinas snoeihard: “Leerkrachten voelen zich aangevallen zodra ik de waarheid zeg”

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws