• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Sportdag ter herdenking Internationale Dag van Mensen met een Beperking

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
4 december 2022 06:00
in Nieuws
Sportdag herddenking Int. dag mensen beperking 2 1024x683 1

GFC NIEUWSREDACTIE- Het Bureau Speciaal Onderwijs (BSO) van het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur in Suriname besteedt extra aandacht aan leerlingen in verband met de Internationale Dag van Mensen met een Beperking.

Deze hoogtijdag wordt jaarlijks op 3 december herdacht. Een groep van 800 leerlingen van bijzondere scholen konden zich aan de vooravond van de herdenking, uitleven in het SVB-stadion aan de Letitia Vriesdelaan.

De leerlingen deden aan verschillende spelen mee, zoals voetbal, trefbal en atletiek en zumba-oefeningen als warming-up.

Het hoofd van de afdeling Mw. Marjorie Struiken, zegt dat de leerlingen geloof in zichzelf moeten hebben om hun doelen te kunnen bereiken. “Niemand is volmaakt. Iedereen heeft een beperking, maar iedereen heeft ook een talent. Die zal je verder moeten ontwikkelen,” sprak Struiken de leerlingen bemoedigend toe bij de start van de sportdag. Het is volgens haar geen ramp als de jeugdigen de theorie niet goed kunnen volgen.

De praktijk is ook belangrijk. “We hebben soms niets aan iemand die met zijn schrift staat uit te leggen hoe het probleem op te lossen. We hebben dan de mensen nodig die op het dak klimmen, kijken wat het probleem is en dan de reparaties doet.”

Het BSO nodigde zeven scholen uit voor de activiteit. Het was de bedoeling om alle bijzondere scholen te accommoderen, echter lieten de beschikbare financiën het niet toe. Uiteindelijk konden de Jules Fernandesschool, SO Maretraite, SO Livorno, SO Lamtoro, VSO Flora, VSO Emma en VSO Ilse Labadie deelnemen.

Verschillende bedrijven hebben een sponsoring gedaan voor de sportdag. Fatum, de Melkcentrale en de N.V. Havenbeheer deden een financiële geste, terwijl Telesur zorgde voor tenten, Fernandes voor bollen en snack en DTS voor water. De Ilonka Elmont Foundation zorgde voor fruit en een DJ. De sporter kwam zelf ook een kijkje nemen bij de activiteit.

In oktober 1992 keurde de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties een resolutie goed waarin 3 december tot Internationale Dag van mensen met een beperking werd verklaard. Deze dag is bedoeld als aanmoediging om de discussie over mensenrechten en gelijke kansen voor mensen met een beperking op alle niveaus’ op de agenda te houden.

Mis dit niet:

Defensie en SZF bereiken overeenstemming over nieuwe ziektekostenverzekering

Suriname en Spanje vieren 50 jaar diplomatieke betrekkingen met bijzonder concert

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Continuïteit van medische zorg voor militairen, gepensioneerden en overige rechthebbenden staat centraal.
Suriname

Defensie en SZF bereiken overeenstemming over nieuwe ziektekostenverzekering

Gouden jubileum Suriname-Spanje in teken van cultuur, vriendschap en samenwerking.
Suriname

Suriname en Spanje vieren 50 jaar diplomatieke betrekkingen met bijzonder concert

Recherche Regio West spoort 40-jarige man op na aangifte en analyse van camerabeelden.
Suriname

Verdachte aangehouden voor diefstal bij gokwinkel in Nickerie

INTERPOL Washington schenkt gespecialiseerde software en apparatuur aan NCB Paramaribo via Project Terminus.
Suriname

KPS versterkt internationale opsporing van gestolen en verloren paspoorten

Nederlandse militaire zorgverleners ondersteunen gezondheidszorg in Suriname.
Nederland

Nederlandse militaire zorgverleners ondersteunen gezondheidszorg in Suriname

Slachtoffer per ambulance overgebracht naar Spoedeisende Hulp Academisch Ziekenhuis Paramaribo.
Suriname

Jager loopt schotverwonding aan buikstreek op tijdens jacht in Blakawatra

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws