• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

“Sport verbetert maatschappelijk leven mensen met een lichamelijke beperking niet”

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 februari 2021 03:17
in Nieuws
ashwin chitanie e1613283233307

GFC NIEUWSREDACTIE- De thesis “Bouwstenen voor inclusief beleid: Ontplooiingskansen voor mensen met een lichamelijke beperking op het gebied van sport, onderwijs en werkgelegenheid” is door Ashwien Chitanie aangeboden aan minister Gracia Emanuel van Regionale Ontwikkeling en Sport (ROS).

Chitanie deed ter afronding van de studie Master in Education and Research for Sustainable Development (MERSD) aan de Anton de Kom Universiteit van Suriname (ADEKUS) het bovengenoemde onderzoek.

Het doel van de overhandiging is om onder de aandacht van de bewindsvrouw te brengen dat ontoegankelijke gebouwen participatiestoornissen vormen voor personen in een rolstoel. Hiermee hoopt Chitanie een wezenlijke bijdrage te leveren aan het bevorderen van de kansen voor mensen met een beperking op de arbeidsmarkt.

De minister heeft haar dank uitgesproken voor de verrichte werkzaamheden van Chitanie. De bewindsvrouw zegt dat er ook gedacht wordt aan sporters met een beperking. Volgens haar hebben zij ook recht op sporten. Ze benadrukte hoe belangrijk het is om mensen met een beperking de zelfde ontplooiingskansen te bieden. De thesis zal gebruikt worden om het beleid te evalueren en indien nodig aan te scherpen op basis van de resultaten en aanbevelingen van het onderzoek.

Uit het onderzoek van Chitanie is gebleken dat sport het maatschappelijk leven van mensen met een lichamelijke beperking niet verbeterd. Hij heeft ook in zijn thesis algemene aanbevelingen gedaan over de beleidsgebieden onderwijs en werk gelegenheid.

Een van zijn aanbevelingen is dat sporters die Suriname op de kaart brengen niet de beloning krijgen die zij verdienen, zoals een volkswoning of een baan. Zijn verlangen is dat sport het maatschappelijk leven van mensen met een beperking kan veranderen.

Chitanie juicht het toe dat het ministerie voornemens is om de aandacht voor sporters met een beperking te gaan verbeteren.

De thesis is ook overhandigd aan de minister van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken, Rishma Kuldipsingh. De minister was zeer ingenomen met deze bijdrage en er zal nagegaan worden hoe de onderzoeksresultaten en de aanbevelingen aangewend kunnen worden aan het beleid inzake werkgelegenheidsbevordering, zeker voor wat betreft de mens met een beperking.

Mis dit niet:

Analist ziet oplossing in Surinaamse experts uit Nederland

Copa Pertjajah maakt zich op voor tweede editie voetbaltoernooi met 48 teams

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

vliegen reizen vliegtuig passagier
Nederland

Analist ziet oplossing in Surinaamse experts uit Nederland

De organisatie van Copa Pertjajah bereidt zich voor op de tweede editie van het 6x6-toernooi. Foto: Pixabay
Sport

Copa Pertjajah maakt zich op voor tweede editie voetbaltoernooi met 48 teams

Brandweer blijft alert op mogelijke nasmeulende resten.
Suriname

Situatie op vuilstortplaats Ornamibo stabiel, voorzorgsmaatregelen opgeheven

Personeelsadministratie Justitie onder de loep.
Suriname

Justitie en Veiligheid start trainingen voor uniforme afhandeling personeelszaken

Longarts Gopie. Foto: CDS
Gezondheid

Longarts Gopie: Brandrook, fijnstof én Saharastof vormen gezondheidsrisico

Werkzaamheden aan de natte infrastructuur in Lelydorp en omgeving moeten de waterafvoer en landbouw verbeteren. Foto: CDS
Suriname

LVV pakt jarenlange achterstand in waterwegen rond Lelydorp aan

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws