• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Somohardjo: Armoedebestrijding kan structureel aangepakt worden met opzetten Solidariteitsfonds

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
18 oktober 2022 03:00
in Nieuws
armoede geld

GFC NIEUWSREDACTIE- Duurzame armoedebestrijding kan structureel aangepakt worden middels het opzetten van een Solidariteitsfonds in Suriname.

In dat kader heeft stichting Ichlas uit Nederland een lezing gehouden te Sanah Budaya met als titel: ‘Solidariteitsfonds vanuit cultuur en religie.’

Minister Bronto Somohardjo van Binnenlandse Zaken (BiZa), was ingenomen met dit initiatief van de Surinaamse diaspora met een Javaanse achtergrond. Volgens hem kan welvaart en welzijn voor iedereen bereikt worden bij een goede samenwerking tussen de publieke en private sector, waarbij samenbundeling essentieel is.

De aanleiding voor deze lezing, was het afronden van sociale projecten het afgelopen jaar in Suriname. Deze projecten zijn middels donaties en vrijwilligerswerk van de Surinaamse Diaspora in Nederland gerealiseerd.

De basis voor het succes hiervan was het gebruikmaken van de inzichten vanuit de cultuur; het zogenaamde Gotong Royong gedachte en vanuit de religie/Islam oftewel Sadaqah Jariyah. Voor noodhulpprojecten werd ruim 70.000 Euro’s opgehaald.

De inleiders op deze dag waren Fauzi Kromosetiko, voorzitter Rukun Islam Den Haag, voorzitter Stichting Ichlas en penningmeester Coöperatieve uitvaartonderneming Djannah en Kamidie Djodikromo, fiscaal-jurist, financieel adviseur, bestuurslid Stichting Javanen in Diaspora Nederland (JID-NL), bestuurslid Stichting Ichlas en bestuursvoorzitter Coöperatieve Uitvaartonderneming Djannah.

Tijdens de presentaties is onder andere ingegaan op de ervaring en kennis vanuit de praktijk over het bieden van hulp aan projecten door middel van donaties vanuit de gemeenschap.

Daarnaast zijn ook het organisatorisch model en de ideeën vanuit de religie voor een fonds besproken. Dit ten behoeve van onderlinge solidariteit om elkaar te helpen in moeilijke financiële situaties. Trustbank Amanah is een belangrijke partner in het opzetten van dit Solidariteitsfonds.

Volgens de voorzitter van Rukun Islam Den Haag wordt de bundeling van de Javanen ongeacht religie en cultuur vooropgesteld. “Vertrouwen is de basis. De juiste intentie moet bij onszelf beginnen tot welslagen van dit geheel”, benadrukt Kromosetiko.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Dengue wagen rijdt door Blauwgrond bij start van luchtbespuitingen tegen Chikungunya in Suriname.
Suriname

Geen Fludora Fusion bij luchtbespuitingen, benadrukt ministerie Volksgezondheid

vuilniswagen afval
Suriname

Bewoners Wanica eisen maatregelen tegen afvalverwerking, vieze geur dringt woningen binnen

zanderij johan adolf pengel luchthaven
Suriname

TCT verhoogt wervingscampagne voor luchtverkeersleiders om druk op sector te verlichten

Zon blauwe lucht
Suriname

Geen extreem regenweer verwacht ondanks Surinaamse waarschuwingen

Wateroverlast
Suriname

Spoedoverleg in Wanica Centrum over aanhoudende wateroverlast

Minister van Buitenlandse Zaken, Internationale Handel en Samenwerking, Melvin Bouva heeft onlangs een beleefdheidsbezoek gebracht aan waarnemend president van de Bolivariaanse Republiek Venezuela, Delcy Rodríguez, in Caracas
Suriname

Bouva bespreekt olie, handel en landbouw in Venezuela

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws