• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Soft launch woningbouwproject Commewijne

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
10 augustus 2024 10:00
in Suriname
woningbouw Santokhi China

President Chandrikapersad Santokhi heeft tijdens een soft launch van het AHP-project in Voorburg, Commewijne, het projectbord onthuld van de voorbereiding en ontwikkeling van 8,5 hectare grond, te verdelen in 161 percelen en drie hoofdwegen met tussenwegen.

Bij deze gelegenheid waren de dc van Commewijne, Mohamedsafiek Radjab, een delegatie van de Islamic Development Bank (IsDB), de aannemer China Dalian International Economic & Technical Cooperation Group, de CEO van FAIRALI Design Engineering Consultancy, Ignaz Ahmadali, en de projectmanager van het landelijke woningbouwprogramma, Mark Rommy met zijn team aanwezig.

De directievoerder namens de staat Suriname, Ignaz Ahmadali, benadrukte dat de IsDB een overeenkomst heeft met de staat Suriname voor de bouw en renovatie van 3775 woningen.

Na een aanbestedingsproces is het bedrijf China Dalian International Economic & Technical Cooperation Group aangewezen. Dit bedrijf heeft reeds gemobiliseerd om de werkzaamheden te kunnen starten op het terrein in Voorburg.

Voor de grondontwikkeling is er een projectboard opgezet om de start hiervan aan te kondigen. “Een bijzonderheid is”, zo vertelde Ahmadali, “dat op dit moment de delegatie van de IsDB in Suriname op bezoek is; vandaar het tijdstip van deze launch die samen met de president uitgevoerd wordt.”

Voorts gaf Ahmadali aan dat, van de 161 kavels op het terrein in Voorburg, 150 bestemd zijn voor de bouw van één- en twee-slaapkamerwoningen.

De overige kavels zijn gereserveerd voor openbare voorzieningen, zoals een brandweerpost, faciliteiten voor SoZaVo, een park en sportveld, een speeltuin en een crèche. De financiering vindt plaats vanuit de overeenkomst die de staat heeft met de IsDB.

Santokhi benadrukte dat dit stuk grond overheidsgrond is en dat de overheid het aanbiedt aan de gemeenschap om betaalbare woningen te realiseren. “Dit project wordt voortgezet”, beloofde de president.

Mis dit niet:

Drinkwater stroomt weer in Sunny Point na jarenlange problemen met watervoorziening

Vietnam wil Suriname helpen met rijstexport en samenwerking in olie- en gassector

In de afgelopen dagen heeft het staatshoofd bezoeken gebracht aan cliënten van het AHP-project, waaronder ouderen en mensen met een beperking. Deze cliënten waren zeer tevreden dat dit project hen heeft ondersteund bij het verbeteren van hun woningen, bij enkelen onder andere met een nieuwe dakbedekking.

Santokhi gaf aan dat dit misschien kleine zaken zijn in het leven van mensen, maar ze verbeteren hun levenskwaliteit aanzienlijk, en dragen zo bij aan de geestelijke gezondheid en het welzijn van de gemeenschap.

Hij onderstreepte nogmaals dat dit project deel uitmaakt van het woningbouwprogramma van de overheid. “We zijn begonnen met het woningbouwprogramma in veel gebieden, die volledig door de overheid worden gefinancierd”, aldus de president. Hij wenste de aanwezigen succes met de uitvoering van hun werkzaamheden.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Simons en directeur Clifton Lienga van de SWM hebben het drinkwatersysteem in Sunny Point officieel in gebruik genomen.
Suriname

Drinkwater stroomt weer in Sunny Point na jarenlange problemen met watervoorziening

President Jennifer Simons en de Vietnamese ambassadeur Bùi Văn Nghị bespraken tijdens zijn afscheidsbezoek nieuwe mogelijkheden voor samenwerking op het gebied van landbouw, energie en klimaat. Foto: CDS
Suriname

Vietnam wil Suriname helpen met rijstexport en samenwerking in olie- en gassector

Een gedeelte van de Slangenhoutstraat wordt tijdelijk afgesloten vanwege ontwateringswerkzaamheden.
Suriname

Slangenhoutstraat tot 22 oktober deels afgesloten: politie waarschuwt voor verkeersdrukte

korpschef pinas
Suriname

Korpschef Pinas merkt angst bij Surinamers om criminaliteit te melden

Schiphol aankomsthal
Lifestyle

Garant staan voor familie uit Suriname kan tot 10.000 euro per jaar kosten

Automobilist komt om bij eenzijdig ongeval, mede-inzittende naar ziekenhuis
Suriname

33-jarige automobilist komt om het leven bij botsing tegen EBS-mast

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws