• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

SOC kiest zes Surinaamse atleten voor Olympische beurzen richting Los Angeles 2028

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
28 november 2025 09:07
in Sport
scholarships

Vier van de zes geselecteerde atleten en SOC-leden.

Het Surinaams Olympisch Comité (SOC) laat weten dat zes Surinaamse topsporters zijn geselecteerd voor de Olympic Scholarships for Athletes – Road to Los Angeles 2028.

De beurzen worden verstrekt via het IOC Olympic Solidarity-programma en ondersteunen atleten in hun voorbereiding op kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2028.

De Olympische beurzen bieden maandelijkse financiële ondersteuning om atleten in staat te stellen hun trainings- en wedstrijdprogramma’s op internationaal niveau voort te zetten.

De bijdrage omvat onder meer: professionele trainingsfaciliteiten, sportmaterieel en uitrusting, medische begeleiding en deelname aan internationale competities en kwalificatietoernooien.

Deze ondersteuning is gericht op het verhogen van de prestaties en het creëren van optimale omstandigheden voor een succesvolle kwalificatie.

Geselecteerde atleten

Het SOC feliciteert de volgende zes atleten die de beurs hebben ontvangen: D’Angelo Huisden – Atletiek, Yade Bongsomenggolo – Taekwondo, Rivano Bishpan – Badminton, Ismaël Holtuin – Zwemmen, Tachana Dalger – Wielrennen en Xavi L. Wadilie – Wielrennen.

Met deze selectie richt het SOC zich op sporters met bewezen potentieel en internationale ambities.

Bijdrage aan Olympische voorbereiding Suriname

Met het verstrekken van deze beurzen wil het SOC bijdragen aan een professionele en duurzame voorbereiding van Surinaamse sporters in aanloop naar Los Angeles 2028.

De organisatie benadrukt dat de ontwikkeling van topsport een doorlopend proces is dat versterkt wordt door internationale programma’s zoals Olympic Solidarity.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

voetbal brazilie vlag
Nederland

Surinamers tonen meer steun voor Zuid Amerikaanse voetbalteams dan voor Nederland

stb feliciteert surinamer
Sport

Surinaamse coach behoort tot wereldwijde topgroep van 23 deelnemers

regilio bij dir sport
Sport

Constructief overleg over versterking van sport aan de Anton de Kom Universiteit

Sport-jongeren-Suriname
Sport

Ondersteuning jonge sporters kan Suriname helpen internationaal te schitteren

voetbal
Sport

Belgische club KFC Eksel doneert meer dan 200 voetbaluniformen aan Suriname

powerlifting suriname
Sport

Jong talent en ervaren krachten laten Saramacca schitteren in powerlifting

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws