• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

‘SLM-passagiers hebben beperkte rechten bij vluchtannuleringen’

PY993 en PY994 geannuleerd: krijg je geld terug?

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 augustus 2026 03:45
in Lifestyle, Nederland, Suriname
surinam airways airbus a340 schiphol airport amsterdam

SLM-passagiers wachten op duidelijkheid na de annulering van PY993 en PY994 op 14 augustus 2026.

SLM heeft vrijdag 14 augustus de vluchten PY993 en PY994 geannuleerd vanwege technische problemen.

Voor gedupeerde reizigers rijst meteen de vraag: krijg ik mijn geld terug, word ik gratis omgeboekt en moet SLM een hotel betalen?

GFC Nieuws zocht uit welke regels gelden.

SLM geeft niet automatisch geen geld terug

De gedachte dat KLM bij annulering wel geld teruggeeft en SLM niet, klopt niet als algemene regel.

SLM vermeldt in zijn officiële vervoersvoorwaarden dat bij problemen met een vlucht onder bepaalde omstandigheden restitutie, omboeking en assistentie mogelijk zijn.

Ook KLM vermeldt op zijn officiële website dat bij annulering, afhankelijk van de situatie, gekozen kan worden voor terugbetaling of een andere vlucht.

Het grote verschil zit in de Europese passagiersrechten.

Waarom KLM vanuit Suriname anders ligt

De Europese Commissie legt uit dat EU-verordening 261/2004 geldt voor vluchten die vanuit de EU vertrekken.

Mis dit niet:

Anti-Corruptie Commissie: er wordt nog onvoldoende aandacht besteed aan het voorkomen van corruptie

Surinaamse bedrijven en werknemers moeten zich nu voorbereiden op kansen in offshore oliesector

Voor vluchten van buiten de EU naar de EU geldt de regeling in beginsel alleen wanneer de vlucht wordt uitgevoerd door een EU-luchtvaartmaatschappij.

Daarom valt Amsterdam–Paramaribo met SLM onder EU261: de vlucht vertrekt vanuit Nederland.

Bij Paramaribo–Amsterdam ligt dat anders. SLM is geen EU-luchtvaartmaatschappij. Een rechtstreeks door SLM uitgevoerde vlucht vanuit Suriname valt daardoor in beginsel niet onder EU261.

KLM is wel een EU-luchtvaartmaatschappij. Een KLM-vlucht Paramaribo–Amsterdam valt daarom wél onder EU261.

En het Duitse vliegtuig van SLM?

SLM gebruikt voor deze verbinding een Airbus A340 van de Duitse maatschappij Universal Sky Carrier via een wet lease. Dat maakt de vlucht niet automatisch een EU-vlucht.

Het Hof van Justitie van de Europese Unie bepaalde in zaak C-532/17 dat bij een wet lease niet simpelweg de eigenaar van het vliegtuig bepaalt wie de “operating air carrier” is.

Van belang is wie de operationele verantwoordelijkheid voor de vlucht draagt.

Dus: geld terug of hotel?

Bij een toepasselijke EU261-annulering kan de passagier kiezen voor terugbetaling of omboeking. Ook kan onder voorwaarden recht bestaan op verzorging, waaronder eten en een hotelovernachting.

Voor SLM-passagiers vanuit Suriname geldt EU261 in beginsel niet. Dat betekent echter niet dat zij automatisch geen geld terug krijgen.

Hun rechten kunnen voortvloeien uit de vervoersvoorwaarden van SLM en andere toepasselijke regels.

Kortom: KLM-passagiers vanuit Suriname hebben EU-bescherming; SLM-passagiers in beginsel niet. Dat is iets anders dan zeggen dat SLM geen geld teruggeeft.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Suriname moet investeren in preventie om corruptie structureel terug te dringen.
Suriname

Anti-Corruptie Commissie: er wordt nog onvoldoende aandacht besteed aan het voorkomen van corruptie

Local content specialist Anne Rita Wijdh.
Suriname

Surinaamse bedrijven en werknemers moeten zich nu voorbereiden op kansen in offshore oliesector

President Simons
Suriname

President zet tijdelijke stop op nieuwe mijnbouwconcessies

suriname paramaribo noord
Suriname

Gallant waarschuwt voor hoge begroeiing langs Surinaamse wegen

Werknemers brengen de eerste asfaltlaag aan in de Domineestraat, die vanaf 17 augustus weer toegankelijk is voor verkeer. Foto: CDS
Suriname

Domineestraat vanaf 17 augustus weer open voor verkeer

Bevoegde instantie al schriftelijk geïnformeerd over niet-opgeëiste stoffelijke overschotten.
Suriname

MMC: onaangename geur rond mortuarium houdt verband met langdurige bewaring stoffelijke overschotten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws