• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Slim Surinaams tienermeisje door familie gedwongen om tandarts te worden in Nederland

P. Peterson door P. Peterson
28 juli 2024 05:32
in Lifestyle, Suriname
meisje dame

Een door haar omgeving als ‘slim’ bestempeld Surinaams tienermeisje wordt onder druk gezet door haar familie om uitzonderlijke prestaties te leveren op school.

Met haar uitstekende schoolresultaten zou ze in Nederland geneeskunde, rechten, tandheelkunde of engineering moeten gaan studeren.

Dit blijkt uit een e-mail die een persoon dichtbij de tiener naar GFC Nieuws heeft gestuurd.

Volgens de berichtgeving is het de nadrukkelijke wens van haar vader om een ‘succesvol kind’ te hebben, mede omdat zijn broers en zussen kinderen hebben die hoog zijn opgeleid.

Deze druk leidt echter tot aanzienlijke stress bij het meisje, ondanks haar uitmuntende prestaties en het eerder behalen van een HAVO-diploma.

De klacht is dat zij weinig interesse heeft in de voorgestelde carrière richtingen en nog minder in het wonen en studeren in Nederland.

De tiener zou erg gehecht zijn aan haar omgeving in Paramaribo en heeft geen verlangen om weg te gaan, ondanks dat haar vader alle kosten voor haar studie zou dragen.

De situatie heeft geleid tot een doorverwijzing naar een counselor die is aangesloten bij het Kritisch Internationaal Vrouwencollectief (KIVC) in Paramaribo.

Bekijk ook:

‘Surinaamse ouders ontvangen bijstandsuitkering, terwijl kinderen vaker hoogopgeleid zijn’

Korpsleiding bezoekt nieuw hoofdbureau in aanloop naar ingebruikname

Deze instantie heeft ervaring met het verstrekken van gesprekstherapeutische ondersteuning en andere hulpvormen.

Het doel is om het meisje te ondersteunen in het maken van een keuze die haar eigen ambities en welzijn respecteert.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Steeds meer kinderen van Surinaamse ouders in Nederland behalen een hbo of wo diploma. Foto: Scheveningen Den Haag
Lifestyle

‘Surinaamse ouders ontvangen bijstandsuitkering, terwijl kinderen vaker hoogopgeleid zijn’

Modern hoofdbureau moet politiezorg verder versterken.
Suriname

Korpsleiding bezoekt nieuw hoofdbureau in aanloop naar ingebruikname

Suriname bereidt zich voor op volgende VN-mensenrechtenbeoordeling
Suriname

Minister Monorath en Stichting Projecta bespreken versterking mensenrechten in Suriname

Ontsnapping ontdekt tijdens overdracht van de wacht.
Suriname

Drie politieambtenaren buiten functie na ontsnapping zware crimineel

Nieuw pompgemaal moet wateroverlast in Creola verleden tijd maken.
Suriname

Bouw nieuw pompgemaal in Creola officieel van start

Justitie investeert in betere gebouwen, veiligheid en dienstverlening
Suriname

Justitie en Politie zet onderhoudswerkzaamheden bij Opa Doeli en BUFAZ voort

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws