• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Slechte communicatie bij Surinaams consulaat Amsterdam: PSA-aanvragers gefrustreerd

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
8 februari 2025 07:47
in Nederland
vlag suriname nederland

Beeld ter illustratie

Burgers die een PSA-kaart (Person of Surinamese Origin) aanvragen, ondervinden ernstige vertragingen bij de afhandeling.

Hoewel officieel wordt aangegeven dat de kaart binnen zes tot acht weken klaar is, blijkt in de praktijk dat sommigen pas na een jaar hun PSA-kaart ontvangen.

Aanvragers klagen over een gebrek aan communicatie vanuit Surinaamse instanties.

E-mails naar Suriname komen onbestelbaar terug, telefoontjes naar het Surinaamse consulaat in Amsterdam worden niet opgenomen of de verbinding wordt verbroken na een lange wachttijd.

Google-recensies bevestigen dat deze problemen al langere tijd spelen.

Ook problemen bij Entry Fee-aanvragen via VFS Global

Naast de PSA-kaart ervaren reizigers ook grote problemen bij het aanvragen van de verplichte Entry Fee via VFS Global.

Regelmatig treden storingen op, waardoor aanvragen vertraagd worden en reizigers soms niet kunnen inchecken. Bij overlijdensgevallen zorgt dit voor extra schrijnende situaties.

Eerdere storingen bij het betalingssysteem van VFS Global leidden ertoe dat mensen dubbel betaalden, zonder dat ze hun geld terugkregen.

Betalingen via iDEAL kunnen niet worden gerestitueerd, wat voor velen leidt tot financiële verliezen. Eén gedupeerde wacht al bijna drie jaar op terugbetaling van een bedrag van ruim 400 euro.

Wilfred S., een van de gedupeerden, vraagt zich af of anderen dezelfde problemen ervaren en roept op tot actie.

Hij nodigt media en organisaties uit om zelf te testen of het consulaat in Amsterdam telefonisch bereikbaar is en aandacht te besteden aan deze aanhoudende problemen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

shivani en beylula at5
Nederland

Amsterdam: zwarte inwoners, waaronder Surinamers, maken grotere kans op woning

vissen
Lifestyle

Wat Surinamers moeten weten over vissen in Nederland

zanderij johan adolf pengel luchthaven vertrekhal
Nederland

Wat te doen als je iets hebt verloren op Zanderij Airport?

paramaribo suriname verkeer stoplicht
Nederland

Buitenlandse autobestuurders verrast door werking groene pijl in Suriname

gemeenteraad
Nederland

Kunnen Nederlanders in Suriname stemmen bij de gemeenteraadsverkiezingen?

kauwgum kauwgom
Lifestyle

Aparte behandeling van kauwgom in winkels Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws