• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Simons ontvangt ICAO-vertegenwoordiger voor versterking luchtvaartveiligheid

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
9 augustus 2025 02:30
in Suriname
iccca simons

President Jennifer Simons heeft op het Kabinet van de President gesproken met Marcela Vasquez, vertegenwoordiger van de Internationale Burgerluchtvaartorganisatie (ICAO).

Het overleg stond in het teken van de technische assistentie die de ICAO verleent aan de Surinaamse burgerluchtvaartwaakhond CASAS.

Vasquez lichtte toe dat er recent een assessment is uitgevoerd bij de divisie Air Navigation and Surveillance Inspecteurs van CASAS.

Dit onderzoek geeft inzicht in hoe inspectiewerkzaamheden efficiënter en effectiever kunnen worden uitgevoerd, onder meer met behulp van gespecialiseerde software.

De aanbevelingen worden gebundeld in een rapport dat Vasquez na haar terugkeer naar Chili zal overleggen, waarna het document naar CASAS wordt gestuurd voor implementatie.

Simons sprak haar waardering uit voor de internationale ondersteuning. “Elke hulp die bijdraagt aan het oplossen van vraagstukken in de luchtvaartsector is welkom,” aldus het staatshoofd.

Ze heeft gevraagd om een kopie van het rapport, zodat ook vanuit het kabinet toezicht kan worden gehouden op de voortgang.

Namens het kabinet was ook Faizel Baarn, regeringsadviseur voor luchtvaart- en maritieme aangelegenheden, aanwezig. Baarn benadrukte dat de regering de afgelopen weken diverse stappen heeft gezet, waaronder hearings met betrokkenen en de start van een IDB-project.

Dit project richt zich op het moderniseren van wetgeving, het verbeteren van navigatieapparatuur en op termijn het opknappen van airstrips in het binnenland.

Een belangrijk doel is het opheffen van de EU-blacklisting van Suriname, waardoor in Suriname geregistreerde burgerluchtvaartuigen momenteel het Europese luchtruim niet mogen betreden.

Door de nieuwe maatregelen en internationale samenwerking hoopt de regering weer volledig te voldoen aan de internationale veiligheidsstandaarden.

ShareTweetSend

Meer berichten

ADEK anton de kom universiteit
Suriname

Beraad Wetenschappelijk Personeel Anton de Kom Universiteit gepauzeerd

workshop
Suriname

Tweedaagse workshop zet stap richting rechtvaardige energietransitie in Suriname

bouva en baasaron
Suriname

Minister Bouva vertegenwoordigt president Simons bij International Business Conference in Guyana

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws