• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Santokhi woont start tweede editie Shell Meta Skills-programma bij

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
27 maart 2025 03:00
in Suriname
Shell-Meta-Skills-programma-007-1024x678

President Chandrikapersad Santokhi heeft op woensdag 26 maart de officiële jumpstart van de tweede editie van het Shell Meta Skills-programma bijgewoond.

Het evenement vond plaats op het Natuurtechnisch Instituut (Natin), waar het programma wordt uitgevoerd. Minister Henry Ori van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur was eveneens aanwezig.

Het Shell Meta Skills-programma is ontwikkeld om de kloof tussen onderwijs en de arbeidsmarkt te verkleinen.

Veel pas afgestudeerden ervaren moeilijkheden bij het vinden van een baan, terwijl bedrijven juist aangeven dat zij niet over voldoende gekwalificeerd personeel beschikken.

Dit programma speelt in op die uitdaging door studenten en docenten te trainen in vaardigheden die aansluiten op de moderne arbeidsmarkt.

De eerste editie vond plaats in 2023, waarbij 250 deelnemers werden opgeleid. Dit jaar nemen 325 studenten en docenten deel, waarmee het totaal aantal getrainde personen op 650 komt.

De docenten die worden opgeleid, geven hun kennis door aan studenten, wat bijdraagt aan de duurzaamheid van het programma.

Het programma bestaat uit verschillende modules en is gebaseerd op een curriculum dat voldoet aan internationale standaarden voor metaskills. De focus ligt op:
– Kritisch en probleemoplossend denken
– Communicatie en samenwerking
– STEM-skills zoals kunstmatige intelligentie (AI), 3D-design en virtual reality

Het Natin is door Shell geselecteerd als uitvoerende onderwijsinstelling, in samenwerking met Creative Tech for the Caribbean.

Deelnemers vergroten hiermee hun kans op de arbeidsmarkt, terwijl het programma bijdraagt aan de opleiding en ontwikkeling van lokaal talent.

Santokhi onderstreepte het belang van dit initiatief en moedigde verdere samenwerking aan om Surinaamse studenten voor te bereiden op de snel veranderende economie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

natio
Sport

SVB: Financiële onzekerheid heeft geen invloed op WK-voorbereiding Natio

Koplampen auto
Suriname

Automobilisten vergeten verlichting bij regen

IC intensive care AZ ziekenhuis
Gezondheid

AI kan preventieve zorg in Suriname direct verbeteren volgens Constantin Foundation

Man overleden in politiecel na ongeval in Para
Suriname

Verdachte verhangt zichzelf in politiecel na ongeval op Krakaweg

Drone
Suriname

Zakenlui zien voorlopig weinig heil in drones voor grootschalige leveringen in Suriname

buurtmanagers hannaslust
Suriname

Buurtmanagers in gesprek met ouders over jeugdgeweld en gangvorming in Hannaslust

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws