• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Santokhi vraagt capaciteitsversterking bij implementeren IDB-programma’s

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
17 september 2022 00:00
in Nieuws
306842708 642027873955746 6422286319079720734 n

GFC NIEUWSREDACTIE- President Chandrikapersad Santokhi heeft vrijdag overleg gevoerd met de president van de Inter-American Developmentbank Group (IDBG), Mauricio Claver-Carone.

Tijdens het gesprek is de situatie in Suriname besproken alsook de projecten die door de IDBG worden ondersteund. Er is ook besproken op welke vlakken de IDBG Suriname nog meer kan ondersteunen.

De behoefte aan hulp in Suriname is nog steeds groot en er zijn specifieke gebieden waar de IDBG een rol kan spelen. De president sprak zijn erkentelijkheid uit aan de IDBG voor de tot nu toe verkregen steun, om de economie weer op rails te krijgen.

De IDBG kan ook een rol spelen is de gas- en olie-exploraties die over enkele jaren verlichting zullen brengen in de Surinaamse financiële situatie.

De exploratie en exploitatie zullen op dusdanige wijze moeten geschieden, dat ons land de status van één van de slechts drie koolstof negatieve uitstootlanden ter wereld behoudt. De opbrengsten uit de gas- en oliesector zullen worden geïnvesteerd in hernieuwbare energie en groene economie.

Bekijk ook:

UN Suriname: Meer dan USD 12 miljoen geïnvesteerd in duurzame ontwikkeling van Suriname in 2025

Bezoekers negeren regels en laten afval achter aan de Waterkant

“Wij rekenen hierbij op de ondersteuning van de IDBG om kennis ter beschikking te stellen om op verantwoorde en ethische wijze, de veranderingen op economisch gebied voor te bereiden en te ondersteunen. Zo is de ondersteuning van de IDB Group van eminent belang in de transformatie van de energiesector, zowel op technisch als financieel gebied, welke moet gaan leiden tot duurzame ontwikkeling”, aldus het staatshoofd.

De president noemde daarnaast ook de capaciteitsversterking en kennisverrijking bij het implementeren van IDB-programma’s.

Suriname heeft genoeg goede plannen en oplossingen maar heeft hulp nodig bij de implementatie van deze plannen. De stijgende koers, inflatie en het armoedevraagstuk zijn genoemd als uitdagingen. “We zoeken naar pragmatische oplossingen voor armoede. Vooral ‘best practice modellen’ zodat wij snel hulp kunnen bieden met een transparant systeem dat de meest zwakken in de samenleving kan beschermen, ”stelt de president.

“Het slechte nieuws is dat er nieuwe uitdagingen zijn, het goede nieuws is dat wij er eerder slechter voor stonden en desondanks beland zijn op dit punt”, stelt de IDBG-topman. Mauricio Claver-Carone heeft aangegeven dat de IDBG geloof heeft in de potentie van Suriname en klaar staat voor ondersteuning.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Miljoeneninvesteringen dragen bij aan een sterker Suriname.
Suriname

UN Suriname: Meer dan USD 12 miljoen geïnvesteerd in duurzame ontwikkeling van Suriname in 2025

Waterkant kampt opnieuw met rommel ondanks voldoende afvalbakken
Lifestyle

Bezoekers negeren regels en laten afval achter aan de Waterkant

Snel optreden voorkomt tragedie na ernstig ongeval aan Vijfde Rijweg.
Suriname

Vier inzittenden gered uit voertuig dat in trens terechtkwam

Centrale Bank en banken zetten stap naar snellere digitale betalingen in Suriname.
Suriname

Realtime interbancaire bankbetalingen straks mogelijk in Suriname

Pilotproject moet weg vrijmaken voor internettoegang in heel het binnenland.
Suriname

e-Government en Telesur brengen WK-beleving én internettoegang naar afgelegen dorpen in Sipaliwini

Goed bestuur essentieel voor economie, vertrouwen en institutionele versterking.
Suriname

VSB steunt initiatief voor Conceptwet Goed Bestuur en pleit voor brede consultatie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws