• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Santokhi richt zich op potentiële groei agrarische sector in Suriname

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
18 augustus 2022 02:00
in Nieuws
PRODUCTIE LANDBOUW AGRARISCHE SECTOR

GFC NIEUWSREDACTIE- President Chandrikapersad Santokhi is in de vroege ochtend van 17 augustus vertrokken naar Port of Spain in Trinidad & Tobago voor deelname aan de Agri Investment Forum & Expo II.

Volgens het staatshoofd is de Surinaamse agrosector van grote waarde in de garantie van voedselzekerheid, niet alleen voor Suriname maar ook voor de rest van de regio.

De regeringsleider heeft benadrukt dat Suriname moet werken naar grootschaligheid en een hoge mechanisatiegraad.

Dit moet gebeuren in combinatie met waardeketenontwikkeling. De lokale markt is niet groot genoeg vanwege het klein inwonersaantal van Suriname, maar ook door het geringe aanbod van arbeidskrachten.

Waardeketenontwikkeling is van cruciaal belang om de kostprijs binnen de perken te houden.

Bekijk ook:

Benadeeld door bouwvakker? KIVC pleit voor nationale oplichterslijst

‘Economie Suriname kan instorten door plotselinge olierijkdom’

Het staatshoofd heeft de rijstsector als voorbeeld genoemd.

“Bij onze rijstsector is grootschaligheid en een hoge mechanisatiegraad al aardig op gang gekomen, echter is de ontwikkeling van de waardeketen nog niet tot wasdom geraakt,” merkt president Santokhi op.

Santokhi accentueert dat de agrosector het potentieel heeft om te groeien tot een volwaardige industrie.

“De aanwezigheid van voldoende vruchtbare land, genoeg schoon irrigatiewater en de juiste temperatuur voor diverse gewassen hebben wij in ons voordeel,” aldus de president.

Hij geeft verder aan dat Suriname met andere gewassen en producten voor de regio, op de markt kan komen. Het op grote schaal verbouwen van soja en maïs zal succesvol zijn voor Suriname vanwege de bodemgesteldheid op de oude kustvlakte.

De regeringsleider merkt op dat deze gewassen volledig gemechaniseerd geproduceerd kunnen worden en op grote schaal gebruikt kunnen worden voor het vervaardigen van consumptie-olie en veevoer.

“Hiermee zal de veeteeltsector op grote schaal ontwikkeld kunnen worden.”

De president hoopt op de expo potentiële investeerders aan te trekken. De ideologie is dat investeerders in partnerschap met lokale producenten zullen opereren.

“Het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij zal in deze een voorname rol moeten innemen.” Het staatshoofd geeft aan dat er voor investeerders genoeg agrarische gronden in lease beschikbaar zijn.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

KIVC: 'Veel bouwvakkers in Suriname verre van deskundig'. Illustratiefoto.
Suriname

Benadeeld door bouwvakker? KIVC pleit voor nationale oplichterslijst

De angst voor de 'Resource Curse' (de olievloek) in Suriname. Foto: Total Energies Facebook
Suriname

‘Economie Suriname kan instorten door plotselinge olierijkdom’

Surinaams Nationaal Leger investeert in internationale defensiesamenwerking
Suriname

Luitenant-kolonel Ratna Ganpat versterkt expertise in internationale militaire samenwerking

LVV investeert in kennis en versterking van de pluimveesector
Suriname

23 nieuwe gecertificeerde pluimveehouders na succesvolle LVV-training in Commewijne

De delegatie bestaat uit vijf studenten — Bindya Jodha (SGS), Alicia Milan (Miranda Lyceum), Gian Hoogvliets (Nassy Brouwer College), Daniël Bloemenveld (Miranda Lyceum) en Deshawn Abdoelrahman (Miranda Lyceum) — onder leiding van twee natuurkundeleraren.
Suriname

Surinaamse natuurkundedelegatie uitgezwaaid naar Colombia

Feiten spreken sombere voorspellingen van Wim Bakker tegen.
Suriname

NPS weerspreekt uitspraken Wim Bakker en benadrukt eigen politieke koers

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws