• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Santokhi reikt 1600 bereidverklaringen en 70 toewijzingsbeschikkingen uit in Nickerie

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
17 mei 2025 15:30
in Suriname
grondpapieren nickerie chan

President Chandrikapersad Santokhi heeft op 16 mei tijdens een officiële ceremonie op het bordes van het Commissariaat Nickerie in totaal 1600 bereidverklaringen en 70 toewijzingsbeschikkingen uitgereikt aan burgers uit het district.

Deze stap vormt een belangrijke impuls in het streven van de regering naar meer rechtszekerheid en transparantie binnen het grondbeleid.

De plechtigheid werd bijgewoond door districtscommissaris Senrita Gobardhan en de Onderminister van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB), de heer Sieuwkoemar Ramsukul.

De president benadrukte in zijn toespraak dat de uitreiking vooral bedoeld is voor burgers die al jarenlang wachten op formele erkenning van hun grondrechten.

Met deze uitgifte zet de regering een concrete stap in het wegwerken van onrechtvaardige vertragingen in het grondbeleid.

“Het is onze plicht om elke burger perspectief te bieden en te zorgen voor gelijke toegang tot land, vooral voor degenen die daar al lang op wachten,” aldus de president.

Aan de personen die een bereidverklaring hebben ontvangen, werd het dringende advies gegeven om binnen vier maanden hun zaken in orde te maken bij een beëdigd landmeter en het MI-Glis (Management Instituut voor Grondregistratie en Land Informatie Systeem). Deze administratieve handelingen zijn noodzakelijk voor het verkrijgen van de formele beschikking.

De regering heeft verder aangekondigd dat dit slechts het begin is van een reeks nieuwe uitgiftes. Ook andere districten zullen binnenkort aan de beurt komen om burgers te voorzien van kavels, als onderdeel van het beleid om sociale rechtvaardigheid en economische ontwikkeling te bevorderen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

gevangenis cel verdachte
Suriname

Dappere vrouw schrikt inbreker af met vuurwapendreiging

boomkenners
Suriname

Opleiding moet tekort aan gekwalificeerde boomkenners terugdringen

Bouva en Vieira
Suriname

Suriname en Brazilië verdiepen samenwerking na overleg in Brasília

Minister Bouva lanceert website van Raad Internationale Sancties voor betere compliance en transparantie
Suriname

Raad Internationale Sancties lanceert website voor transparantie en compliance

Minister Bouva en ambassadeur Lin Ji ondertekenen schuldakkoord tussen Suriname en China
Suriname

Suriname en China tekenen schuldakkoord om fiscale ruimte te creëren

handboeien arrest aanhouding verdachte
Suriname

Gevangenneming ex-FAI-directeur legt jarenlange bestuurlijke chaos bloot

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws