• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Santokhi komt met oplossingsmodellen voor compensatie rijstboeren Nickerie

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
6 augustus 2024 04:30 - Geüpdatet op 8 augustus 2024 02:17
in Suriname
nickeriaanse boeren bij santokhi

Op 5 augustus heeft president Chandrikapersad Santokhi rijstboeren uit het district Nickerie ontvangen om oplossingsmodellen voor te stellen die gericht zijn op de spoedige uitbetaling van compensatie aan deze agrariërs.

De president benadrukte dat de regering vastbesloten is de boeren te steunen en gezamenlijk te werken aan een duurzame oplossing.

Tijdens de bijeenkomst werd onder andere een differentiatiemodel voorgesteld voor de uitkeringen, waarbij de compensatie wordt berekend op basis van de grootte van de arealen.

Tevens werd het idee gelanceerd om een gemengde groep van landbouwers en deskundigen van het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij de inzaai en grootte van de arealen duidelijk in kaart te laten brengen.

Een ander belangrijk voorstel was het onderzoeken van belastingvoordelen voor producenten in overleg met het ministerie van Financiën en Planning en de Belastingdienst.

Bekijk ook:

Leven op Europees niveau in Suriname: de kosten lopen sneller op dan gedacht

TotalEnergies, Staatsolie en regering bundelen krachten voor ontwikkeling Surinaamse beroepsbevolking

Voor de meest ernstige gevallen van financiële problemen onder de boeren zullen individuele oplossingen met banken worden uitgewerkt.

De president benadrukte dat de regering reeds initiatieven heeft genomen om de koopkracht van burgers te vergroten en ondernemerschap te stimuleren.

In crisissituaties heeft de regering steeds noodmaatregelen getroffen, en ook in dit geval zal er in goed overleg en dialoog een duurzame oplossing worden gevonden.

President Santokhi deed een beroep op iedereen om zich niet te laten misleiden door verkeerde informatie en zich niet te laten ophitsen door personen met andere agenda’s.

De regering blijft zich onverminderd inzetten voor de duurzame ontwikkeling van Suriname.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

vliegtuig reizen
Lifestyle

Leven op Europees niveau in Suriname: de kosten lopen sneller op dan gedacht

MoU moet onderwijs beter laten aansluiten op groeiende olie- en gasindustrie
Suriname

TotalEnergies, Staatsolie en regering bundelen krachten voor ontwikkeling Surinaamse beroepsbevolking

Afobakaweg tussen mast 93–94 tijdelijk risicovol door ondermijning.
Suriname

Wegenautoriteit waarschuwt voor ernstige schade Afobakaweg tussen mast 93 en 94

Energiesector Suriname en Trinidad versterken samenwerking via nieuw akkoord
Suriname

Energiesector Suriname en Trinidad & Tobago versterken samenwerking via nieuw akkoord

Onderwijsminister ziet positieve voortgang in gesprekken met bonden.
Suriname

Loononderhandelingen onderwijssector binnenkort van start

Vakcommissie buigt zich over opgave in Wiskunde 1-examen.
Suriname

Minister Currie onderzoekt klacht over Wiskunde 1-examen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws