• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Santokhi kan geen geld toveren, zonder bezuinigingen stort Suriname verder in het ravijn

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
16 februari 2023 18:00 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 14:31
in Opinie
bord leeg

INGEZONDEN- Het schijnt maar niet door te dringen tot de meeste Surinamers.

De staat Suriname is al langere tijd failliet! Er zijn onvoldoende inkomsten om de schulden te betalen, nog minder om onder anderen brandstof en ambtenaren, die grotendeels van de dag luieren, te blijven subsidiëren.

Het is erg jammer dat het president Chan Santokhi tot op de dag van vandaag niet gelukt is om deze boodschap goed over te brengen aan de samenleving.

Slechts enkelen hebben aan een half woord genoeg om te begrijpen hoe ernstig de financiële status is van ons land, anderen hebben honderden uren uitleg nodig. Weer een deel zal het nooit begrijpen.

Het zou meer dan onverantwoord zijn om de subsidie op brandstof en andere zaken niet zo snel als mogelijk stop te zetten. Hoe pijnlijk dat ook is voor een deel van de bevolking. Zonder bezuinigingen stort Suriname namelijk verder in het ravijn en krijgen wij echt Haïtiaanse toestanden.

President Santokhi kan geen geld toveren en toch verwacht men dat van hem. Waar moet het staatshoofd het geld in vredesnaam vandaan halen om allen die vragen om loonsverhogingen tegemoet te komen?

De enige en beste optie momenteel om Suriname uit het moeras te trekken is eerlijk waar zoveel als mogelijk alle subsidies af te bouwen.

Wij Surinamers moeten nu eens leren leven onszelf te behelpen met de weinige financiële middelen die wij ter beschikking hebben.

Mis dit niet:

Nationaliteitswet mag geen haastklus worden voor Natio

EBS maakt het leven van Surinamers onnodig ondraaglijk

Het kan allemaal heus wel met minder. Ondanks de armoede floreren de dure restaurants als nooit tevoren. Ook de hogere benzineprijzen lijken geen invloed te hebben op het aantal auto’s op onze wegen.

De files zijn niet afgenomen, onze hoofdwegen zijn nog vol autorijders die met hun familieleden zinloos rondritjes aan het maken zijn.

R. Pinas

DISCLAIMER: Publicatie van ingezonden stukken houdt niet in dat de GFC Nieuwsredactie het eens is met de inhoud

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Natio verdient een oplossing, maar Surinaamschap verdient zorgvuldige wetgeving
Opinie

Nationaliteitswet mag geen haastklus worden voor Natio

suriname paramaribo 4 ebs
Column

EBS maakt het leven van Surinamers onnodig ondraaglijk

André van Duin.
Column

Nederlandse humor krijgt Suriname maar moeilijk aan het lachen

President Simons met schoolkinderen
Opinie

Na 15 jaar eindelijk weer rust in Suriname?

afval gooien uit raam auto
Column

Suriname vervuilt erop los en de milieupolitie kijkt toe

Zoekactie levert geen doorbraak op.
Opinie

Rodney Leysner blijft vermist: wat nu?

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws