• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Santokhi: heel regeerbeleid moet anders in deze fase

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
1 mei 2022 08:08
in Nieuws
SANTOKHI 1

GFC NIEUWSREDACTIE- President Chandrikapersad Santokhi van Suriname deelt mee dat er intussen aan alle ministers en in de regering is bekendgemaakt dat het regeerbeleid op een andere manier zal geschieden.

“Daarom heb ik naast de constitutionele regering ook een programma-organisatie opgezet, waaraan ik als president leiding geeft, met daaronder een clusterteam van ministers, een taskforce en technische teams”, zei het staatshoofd in het actualiteitenprogramma 90 seconden.

De president is van mening dat het beleid aangepast moet worden, waarbij de regering meer zal moeten uitvoeren en resultaten neerzet.

“We hebben meer dan 200 projecten geïdentificeerd en voorbereid. De resultaten van deze projecten moeten worden neergezet. En dan kijken we naar de evaluatie. Als er ministers daarvoor plaats moeten maken omdat ze onvoldoende presteren, gaan ze plaats moeten maken”, zei de president.

Volgens het staatshoofd wordt eerst gekeken naar de evaluatie van het beleid, daarna de evaluatie van ministers. In het afgelopen anderhalf jaar zijn slechts twee ministers vervangen.

Bekijk ook:

Tijdelijke herstelwerken gestart bij wegverzakking Calcutta op Oost-Westverbinding

Houttuin eist duidelijkheid over veiligheidsrisico’s radioactieve bronnen Halliburton

Het staatshoofd wil naar betere performance van de regering en als er meer mensen vervangen moeten worden, gaan ze vervangen worden.

Intussen heeft hij van twee ministers, waarvan de namen niet genoemd zijn, geëist om binnen een maand een nieuwe managementteam daar aan te stellen ter ondersteuning van de ministers, omdat de twee ministers hebben aangegeven dat het beleid niet optimaal uitgevoerd kan worden, vanwege een gebrek aan managementcapaciteit op de departementen.

Dit is de rode draad op bijna alle ministeries.

Uit de evaluatiegesprekken die gevoerd worden met de ministers, blijkt tot nu toe dat er verbetering moet komen.

“Broeder, ik wil nu resultaten leveren. Het afgelopen anderhalf jaar was het crisis beheersen op alle sectoren, en we hebben deze crisis aardig kunnen beheersen”.

“Nu moeten we gaan uitvoeren en als er daar versterking op de ministeries moet plaatsvinden, laten we ervoor gaan. We willen een sterker beleid en een sterker regering de komende drie jaren”, aldus de president.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Spoedinterventie tussen kilometer 69 en 70
Suriname

Tijdelijke herstelwerken gestart bij wegverzakking Calcutta op Oost-Westverbinding

Bewoners willen meer transparantie rond plannen Halliburton
Suriname

Houttuin eist duidelijkheid over veiligheidsrisico’s radioactieve bronnen Halliburton

Wanica-Centrum pakt wateroverlast langs Indira Gandhiweg structureel aan
Suriname

Bhattoe: structurele aanpak nodig voor waterproblemen in Wanica-Centrum

Nieuwe directeur zet zich in voor eerbetoon aan Anthony Nesty
Suriname

Directeur National Indoor Stadium wil sporthal officieel vernoemen naar Anthony Nesty

Onderwijs opnieuw onder druk door ondergelopen schoolterreinen.
Suriname

Wateroverlast treft niet alleen binnenland: ook scholen in kustvlakte zwaar getroffen

Groot gat midden op rijbaan vormt risico voor weggebruikers.
Suriname

Mogelijk sinkhole op Oost-Westverbinding in Saramacca zorgt voor gevaarlijke verkeerssituatie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws