• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Santokhi: heel regeerbeleid moet anders in deze fase

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
1 mei 2022 08:08
in Nieuws
SANTOKHI 1

GFC NIEUWSREDACTIE- President Chandrikapersad Santokhi van Suriname deelt mee dat er intussen aan alle ministers en in de regering is bekendgemaakt dat het regeerbeleid op een andere manier zal geschieden.

“Daarom heb ik naast de constitutionele regering ook een programma-organisatie opgezet, waaraan ik als president leiding geeft, met daaronder een clusterteam van ministers, een taskforce en technische teams”, zei het staatshoofd in het actualiteitenprogramma 90 seconden.

De president is van mening dat het beleid aangepast moet worden, waarbij de regering meer zal moeten uitvoeren en resultaten neerzet.

“We hebben meer dan 200 projecten geïdentificeerd en voorbereid. De resultaten van deze projecten moeten worden neergezet. En dan kijken we naar de evaluatie. Als er ministers daarvoor plaats moeten maken omdat ze onvoldoende presteren, gaan ze plaats moeten maken”, zei de president.

Volgens het staatshoofd wordt eerst gekeken naar de evaluatie van het beleid, daarna de evaluatie van ministers. In het afgelopen anderhalf jaar zijn slechts twee ministers vervangen.

Het staatshoofd wil naar betere performance van de regering en als er meer mensen vervangen moeten worden, gaan ze vervangen worden.

Intussen heeft hij van twee ministers, waarvan de namen niet genoemd zijn, geëist om binnen een maand een nieuwe managementteam daar aan te stellen ter ondersteuning van de ministers, omdat de twee ministers hebben aangegeven dat het beleid niet optimaal uitgevoerd kan worden, vanwege een gebrek aan managementcapaciteit op de departementen.

Dit is de rode draad op bijna alle ministeries.

Bekijk ook:

‘Ticket naar Paramaribo kunnen betalen reden voor volledig stopzetten bijstandsuitkering’

PRO uit zorgen over massale vissterfte in Boven-Saramaccarivier en pleit voor sterker milieutoezicht

Uit de evaluatiegesprekken die gevoerd worden met de ministers, blijkt tot nu toe dat er verbetering moet komen.

“Broeder, ik wil nu resultaten leveren. Het afgelopen anderhalf jaar was het crisis beheersen op alle sectoren, en we hebben deze crisis aardig kunnen beheersen”.

“Nu moeten we gaan uitvoeren en als er daar versterking op de ministeries moet plaatsvinden, laten we ervoor gaan. We willen een sterker beleid en een sterker regering de komende drie jaren”, aldus de president.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

vliegtuig klm
Lifestyle

‘Ticket naar Paramaribo kunnen betalen reden voor volledig stopzetten bijstandsuitkering’

Bescherming van natuur en gemeenschappen moet volgens prioriteit krijgen.
Suriname

PRO uit zorgen over massale vissterfte in Boven-Saramaccarivier en pleit voor sterker milieutoezicht

Leidinggevenden ministeries getraind in aanpak van cyberdreigingen
Suriname

e-Government versterkt bewustwording over cyberveiligheid binnen de overheid

Opnieuw dodelijk verkeersdrama in Para binnen 24 uur
Suriname

Opnieuw dodelijk verkeersongeval op Indira Gandhiweg: bromfietser komt om het leven

De VSB benadrukt dat goed bestuur niet uitsluitend een verantwoordelijkheid is van de overheid.
Suriname

VSB pleit voor sterkere instituties en verantwoord financieel beleid

SBB versterkt duurzaam bosbeheer met steun van EU en AFD
Suriname

Duurzaam bosbeheer krijgt impuls door digitalisering en internationale steun

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws