• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Santokhi gaat de geschiedenis in als de zwaarst bekritiseerde president van Suriname

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
21 april 2025 05:30
in Suriname
Santokhi

Het lijkt erop dat president Chandrikapersad Santokhi de geschiedenisboeken ingaat met een titel waar geen enkele leider op zit te wachten: die van het Surinaamse staatshoofd dat het hevigst onder vuur ligt sinds de onafhankelijkheid.

De afgelopen vier jaar heeft een stortvloed aan kritiek, zowel op sociale media als in traditionele nieuwsplatforms, de toon gezet voor zijn regeerperiode.

Dat stelt Suriname-analist R. Pinas tegenover GFC Nieuws.

Hij wijst erop dat de hoop waarmee Santokhi in 2020 aantrad inmiddels plaats heeft gemaakt voor teleurstelling en frustratie.

“De bevolking rekende op herstel van hun koopkracht, op economische verlichting. Maar het tegenovergestelde gebeurde.

De financiële situatie van de doorsnee burger is er flink op achteruit gegaan. Dat heeft tot veel woede geleid,” aldus de objectieve analist.

Volgens hem ligt hierin de kern van de storm aan kritiek. Hij erkent dat de president noodgedwongen moest bezuinigen om de staatsfinanciën op orde te krijgen, maar volgens Pinas is daarbij onvoldoende stilgestaan bij de gevolgen voor het dagelijks leven van honderdduizenden burgers.

“De intentie was misschien goed, maar de uitvoering heeft mensen in de kou laten staan.”

Toch nuanceert hij zijn analyse enigszins. “Niet alle kritiek is terecht,” zegt hij. “Er zijn ook aanvallen die voortkomen uit politieke motieven of persoonlijke teleurstellingen.

Maar het grootste deel is geworteld in reële problemen die mensen elke dag voelen in hun portemonnee.”

Volgens de analist zou het imago van Santokhi wel verbeteren indien hij tastbare verlichting voor de samenleving kon bewerkstelligen. Maar tot nu toe blijft het publieke vertrouwen broos.

ShareTweetSend

Meer berichten

moskee gebedshuis suriname paramaribo
Lifestyle

Waarom moslims in Suriname hun dierbaren snel begraven niet bekend bij een ieder

belastingdienst
Lifestyle

De grenzen van Nederlandse belastingheffing bij Surinaamse remigratie

President Jennifer Simons en Marvin Pollack tijdens de Srefidenki Conferentie
Suriname

Srefidenki Conferentie zet Suriname op koers naar 2050

dranghekken waterkant
Suriname

Iconische stadszone Paramaribo klaar voor nieuwe fase

Michael Ashwin Adhin Salarbaks Mohamed Aziez Ameerani Jarbandhan en Carmen van Dijk
Suriname

Suriname versterkt internationale veiligheidspositie tijdens PSIF 30th Forum in El Salvador

Elektriciteit draden stroom energie EBS
Suriname

Pleidooi voor kerncentrale in Suriname terwijl zorgen over capaciteit blijven toenemen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws