• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Santokhi: ‘Excuses slavernijverleden niet alleen een bilaterale aangelegenheid’

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
17 december 2022 00:00
in Nieuws
santohi en sigrid aag

GFC NIEUWSREDACTIE- De Surinaamse president Chandrikapersad Santokhi heeft in een gedachtewisseling met de Nederlandse vicepremier Sigrid Kaag over het slavernijverleden aangegeven dat het voornemen van het land aan de Noordzee om excuses aan te bieden niet alleen een bilaterale aangelegenheid is.

“Als Caricom-voorzitter ben ik benaderd omtrent het voornemen van Nederland, waarmee ik wil aangeven, dat het niet alleen een bilaterale aangelegenheid is, maar ook internationaal aandacht trekt”, aldus het staatshoofd.

Het staatshoofd heeft vicepremier Kaag geïnformeerd dat naast de nationale discussie en zienswijzen Suriname ook onderdeel is van een langdurige en intensieve discussie in de Caribische Gemeenschap.

“Binnen de Caricom worden er gemeenschappelijke besluiten genomen ten aanzien van inhoud en aanpak. Ik heb gemeend deze zienswijzen met u delen, zodat uw bezoek niet alleen een is van informatie verstrekken, maar ook van informatie meenemen voor wat betreft de Surinaamse perspectieven”, luidt de verduidelijking van Santokhi.

De regeringsleider heeft verder aangeven dat er breed overleg is gevoerd over het vraagstuk. “Er is een brede consensus in de regering en het parlement voor de huidige strandpunt met betrekking tot het ontvangen van excuses door Nederland voor het slavernijverleden.”

Vicepremier Kaag heeft aangegeven dat het aanbieden van excuses een betekenismoment moet zijn, gelet op al het leed van het verleden, de pijn en de doorverwerking die het heeft gehad op de nazaten overal ter wereld. Zij heeft verder gezegd dat er een aantal goede afspraken zijn gemaakt met president Santokhi om invulling te geven op hele lang termijn, niet alleen in aanloop naar het herdenkingsjaar van 1 juli 2023-2024.

“Er zijn verder afspraken gemaakt om die betrokkenheid op alle niveaus vorm te blijven geven zodat er eendrachtig uitvoering zal worden gegeven aan de adviezen van de dialoog op het slavernijverleden”, aldus Kaag.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

lotjeshuis
Suriname

Stichting Lotjeshuis slaat alarm, overheidssteun blijft uit

natio en guatemala
Sport

Onrust rond internationals overschaduwt voorbereiding Natio

saronburg verkeersongeval
Suriname

Bromfietspaden Saronbrug tijdelijk gesloten na veiligheidsrisico

politie ambulance
Suriname

Zwaar ongeval op Kennedyweg zorgt voor stroomuitval en verkeerschaos

handboeien arrestatie aangehouden 2
Suriname

Neef aangehouden voor inbraak in woning van familie aan Johannes Amelostraat

Onderminister Jadnanansing lanceert crisishulplijn 114 opnieuw in mei voor ondersteuning acute problemen
Suriname

Onderminister Jadnanansing lanceert crisishulplijn 114 opnieuw in mei

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws