• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Santokhi evalueert afspraken met veiligheidsbonden

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
7 april 2025 07:35
in Suriname
POLITIE-3-1024x682

President Chandrikapersad Santokhi heeft een evaluatiemeeting gehouden met de bonden van het Korps Politie Suriname (KPS), Korps Brandweer Suriname (KBS), Korps Penitentiaire Ambtenaren (KPA) en de Beveiligings- en Bijstandsdienst Suriname (BBS).

De bijeenkomst vond plaats op het Kabinet van de President en werd bijgewoond door de betrokken ministers, korpshoofden, veiligheidsadviseurs en andere verantwoordelijken.

De evaluatie stond in het teken van de uitvoering van de afspraken die vorig jaar september zijn vastgelegd in principeovereenkomsten tussen de regering en de veiligheidsbonden.

Tijdens de bespreking werd vastgesteld dat elf van de zestien actiepunten, die geen directe financiële verplichtingen met zich meebrachten, al zijn uitgevoerd.

Toch blijven er belangrijke restpunten op tafel liggen, vooral met betrekking tot de rechtspositie van personeel, achterstallige bevorderingen, de uitreiking van medailles en de aanschaf van persoonlijke standaarduitrusting (PSU). Voor de uitvoering hiervan is nog extra financiële ruimte nodig, aldus de president.

“We gaan integraal bekijken en bespreken hoe het staat met de gemaakte afspraken in de uitvoering,” verklaarde Santokhi. Hij kondigde aan dat het technisch monitoringsteam en de cluster van ministers opnieuw in overleg zullen treden met de bonden om de resterende kwesties te bespreken en op te lossen.

Veiligheidsadviseur Humphrey Tjin Liep Shie gaf een toelichting op de voortgang en knelpunten. Hij wees op vertragingen in aanbestedingsprocedures, problemen met leverancierscontracten, de uitbetaling van achterstallige verplichtingen en de levering van onder andere blusvoertuigen, brandweerlaarzen en politie-uniformen.

Ook de status van verschillende bouwprojecten bij de korpsen kwam aan bod. Volgens het staatshoofd zal de regering geen nieuwe projecten goedkeuren zolang bestaande verplichtingen en onduidelijkheden niet zijn opgelost.

“We gaan weer met de bonden aan tafel zitten om een nieuw pakket van maatregelen samen te stellen,” aldus Santokhi, die het belang van constructieve dialoog benadrukte in het streven naar betere werkomstandigheden voor de veiligheidsdiensten.

Informatie uit dit artikel is afkomstig van gov.sr.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Vier primaire wegen krijgen nieuwe asfaltlaag. Zes maanden werkzaamheden gepland.
Suriname

Wegenautoriteit start asfalteringsproject op belangrijke wegen in Groot-Paramaribo

Illustratiefoto
Suriname

20-jarige autobestuurder komt om het leven bij ernstig verkeersongeval aan Indira Gandhiweg

Winkelcontroles moeten gezondheid en veiligheid van gemeenschap versterken
Suriname

Winkel tijdelijk gesloten na hygiënecontrole in Para Oost

Bewoners van plantage Mariënburg krijgen meer duidelijkheid over hun grondzaken na nieuwe stappen van het ministerie van GBB.
Suriname

Bewoners Mariënburg krijgen meer duidelijkheid over grondzaken

BBS en ministerie bereiken overeenstemming over voortzetting gesprekken
Suriname

Kort geding leidt tot onmiddellijke beëindiging van de staking BBS

ABS-cijfers tonen verdere prijsstijgingen in 2026.
Suriname

Stijgende kosten van levensonderhoud blijven politiek heet hangijzer

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws