• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Rubio: Suriname is een sterke partner voor de VS

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
28 March 2025 05:00
in Suriname
santokhi en rubio vs

De Verenigde Staten en Suriname onderhouden al decennia een sterke bilaterale relatie, en de VS wil deze samenwerking verder intensiveren.

Dit benadrukte de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, op 27 maart tijdens een persconferentie op de Johan Adolf Pengel International Airport.

Tijdens zijn bezoek aan het Caribisch gebied, waarin hij ook Jamaica en Guyana aandeed, voerde Rubio een bilateraal onderhoud met president Chandrikapersad Santokhi.

De minister werd ontvangen door onder anderen minister Albert Ramdin (BIBIS) en de Amerikaanse ambassadeur Robert Faucher.

Rubio onderstreepte dat de VS Suriname ziet als een belangrijke partner, zowel economisch als politiek.

Hij wees op de uitdagingen waarmee Suriname te maken had bij de regeringswisseling, zoals de schuldenlast en economische crisis, maar prees de regering voor de geboekte vooruitgang. “Jullie hebben stabiliteit bereikt en moeten nu voortbouwen op succes en zekerheid,” aldus Rubio.

De minister gaf aan dat de VS Suriname zal blijven ondersteunen in de energie- en mineralensector en wil bijdragen aan een sterke rechtstaat, verantwoord beheer van natuurlijke hulpbronnen en een goed ondernemersklimaat.

Volgens Rubio biedt Suriname niet alleen kansen voor economische groei, maar kan het ook bijdragen aan regionale stabiliteit en veiligheid.

De VS zet zich in voor een veilig, stabiel en welvarend Caribisch gebied en zal actief helpen om Amerikaanse investeerders naar Suriname te trekken.

ShareTweetSend

Meer berichten

hangmat
Lifestyle

Gezellig onder de boom praten in Saramacca laat zien dat dorpsleven nog springlevend is

vrouw dame bed slapen
Lifestyle

Discussie in Suriname over slapen met groot achterwerk en rugpijn

Euro banknotes colored in the colors of the flag of Netherlands
Lifestyle

Jaloerse nicht dreigt vrouw uit Paramaribo aan te geven voor zwart werk in Nederland

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws