• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Roze wint terrein onder jongens in Suriname: kleur kent geen geslacht meer

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
25 juli 2025 20:00
in Lifestyle, Suriname
Kleding man

Een groeiende groep jongens in Suriname kiest bewust voor roze kleding, schoenen en accessoires.

Waar deze kleur jarenlang werd gezien als iets typisch voor meisjes, laten jongeren in onder andere Paramaribo en Nieuw-Nickerie dat oude idee steeds vaker los.

Op straat zijn roze shirts, petten en sneakers onder jongens geen uitzondering meer.

Volgens kledingverkopers groeit de vraag naar roze items in de mannenafdeling, vooral onder tieners en jongvolwassenen.

“Voorheen kozen jongens in de meeste gevallen voor zwart, blauw of grijs. Nu vragen ze zelf om roze,” zegt een winkelier in Paramaribo-Centrum.

Een 16-jarige scholier uit Nieuw-Nickerie vertelt: “Ik draag roze omdat ik het mooi vind. Niet omdat het voor meisjes zou zijn. Dat boeit me helemaal niet.”

Ook onderwijsgevende Ida Thornhill ziet deze trend. “In hoor vaker van jongens dat het nu heel normaal is voor hen om voor deze kleur te kiezen”, zegt ze aan GFC Nieuws Lifestyle.

Voor veel jongelingen draait het om zelfvertrouwen en eigen stijl, niet om wat anderen wel of niet normaal vinden.

Psychologen zien deze ontwikkeling als positief. Jongens die zich vrij voelen in hun kledingkeuze bouwen vaak aan een sterker zelfbeeld.

“Het doorbreken van stereotype denkbeelden over ‘mannelijk’ en ‘vrouwelijk’ zorgt voor meer ruimte om jezelf te zijn,” legt een deskundige van het KIVC uit.

Roze is in Suriname dus allang niet meer alleen een meisjeskleur. Het wordt steeds meer een symbool van vrijheid, zelfexpressie en de moed om buiten de lijntjes te kleuren.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

mungra dharm
Suriname

Politici uit coalitie en oppositie kritisch op timing nationale rouwdag

Zwaailicht politie
Suriname

Politie had geen officiële informatie over psychische problemen bij verdachte

olielekkage
Suriname

Olielekkage nabij Accaribo onder controle

monorath gepensioneerden gehuldigd
Suriname

Meer dan 40 gepensioneerden geëerd bij feestelijke jaarafsluiting Justitie en Politie

Zwaailicht politie
Suriname

Verkeersongevallen nemen zorgwekkend toe richting jaareinde

ingrid karta bink
Suriname

Commissie bereidt hoorzittingen Wet Ontneming Wederrechtelijk Verkregen Voordeel zorgvuldig voor

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws