• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Roti en Pom favoriet onder Nederlandse bezoekers van Suriname

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
7 augustus 2024 20:00
in Lifestyle
Roti

GFC Nieuws Lifestyle heeft een mini- enquête gehouden onder negen autochtone Nederlanders die ooit Suriname hebben bezocht. De vraag was welk gerecht in Suriname zij het meest smakelijk vonden. Uit de antwoorden bleek dat roti en pom de favorieten zijn.

Vijf van de ondervraagden gaven aan dat roti hun voorkeur had. Zij hadden dit gerecht gekocht bij verschillende eetgelegenheden in Paramaribo.

De overige vier deelnemers gaven de voorkeur aan pom. Een opvallend detail hierbij is dat deze groep pom heeft geproefd tijdens bezoeken aan Surinaamse gezinnen waar ze thuis waren uitgenodigd.

Deze resultaten laten zien dat roti en pom niet alleen geliefd zijn onder de Surinaamse bevolking, maar ook onder Nederlandse bezoekers die de culinaire tradities van Suriname waarderen.

De voorkeuren tonen een interessant onderscheid in eetervaringen: roti wordt voornamelijk in commerciële eetgelegenheden genoten, terwijl pom vooral tijdens huiselijke bezoeken wordt geproefd.

Deze enquête wijst op de rijke en diverse eetcultuur van Suriname, die zowel lokaal als internationaal gewaardeerd wordt.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

nederland winter
Lifestyle

Zonder hulp uit Nederland dreigt instorting van Surinaamse economie

klm schiphol airport
Lifestyle

Wat kost een last-minute ticket naar Suriname vanuit Nederland?

bruiloft trouwen
Lifestyle

Surinaamse dame(29) gespot zonder verlovingsring, bruiloft afgeblazen

eten diner roti
Lifestyle

Eten in Suriname invriezen en meenemen naar Nederland. Mag dat?

voodoo bonumang winti
Lifestyle

Geor Hering haalt fel uit naar geloof in bonuman en waarschuwt voor risico’s

geld euro
Lifestyle

Nieuwe belastingregels: ook Surinaamse Nederlanders overwegen Holland te verlaten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws