GFC NIEUWSREDACTIE- Supernova’s bedreigen leven op aardachtige planeten door krachtige röntgenstralen.
Uit een recente NASA-studie blijkt dat supernova’s, enkele van de meest intense gebeurtenissen in het universum, het leven op planeten zoals de aarde in gevaar brengen door de krachtige röntgenstraling die ze produceren.
Astronomen bestudeerden gegevens van de Chandra X-ray Observatory en andere telescopen en ontdekten dat de röntgenstralen van exploderende sterren planeten tot op meer dan 100 lichtjaar afstand kunnen treffen.
Deze straling kan door de atmosfeer van een planeet dringen en massale uitstervingen veroorzaken.
Hoewel er op dit moment geen directe dreiging voor de aarde is, suggereren onderzoekers dat soortgelijke gebeurtenissen mogelijk in het verleden hebben plaatsgevonden en andere bewoonbare planeten in de Melkweg nog steeds risico lopen.

Jennifer Atmo is hoofdredacteur bij GFC Nieuws en een echte Surinamekenner. Ze schrijft graag over lifestyle en entertainment en is daarnaast voorzitster van KIVC, een organisatie die zich inzet voor maatschappelijke thema’s.
Voor contact: jennifer@gfcnieuws.com of direct via WhatsApp.