• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Romeo Hoost: “Bouterse had zijn straf moeten uitzitten”

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
26 December 2024 01:30
in Suriname
8-decembermoorden-proces

Romeo Hoost, voorzitter van het Comité Herdenking Slachtoffers Suriname, heeft zijn teleurstelling geuit over het overlijden van oud-legerleider en voormalig president Desi Bouterse.

“Het is jammer dat hij niet de kans heeft gehad om zijn straf van twintig jaar uit te zitten,” aldus Hoost in een verklaring aan het ANP.

Hoost benadrukte dat Bouterse had moeten voelen wat hij het Surinaamse volk heeft aangedaan.

“Aan vijftien slachtoffers heeft hij persoonlijk meegedaan,” zei hij, verwijzend naar de Decembermoorden van 1982, waarbij vijftien tegenstanders van het militaire regime onder leiding van Bouterse omkwamen.

Volgens Hoost zou Bouterse mogelijk nog hebben geleefd als hij zich had gemeld bij de gevangenis om zijn straf uit te zitten.

“Hij was ernstig ziek en kreeg thuis nierdialyse. Ik vermoed dat er medisch iets mis is gegaan, of dat hij niet de juiste medicatie heeft gekregen. In de gevangenis had hij zijn straf kunnen uitzitten en zou hij ook de juiste medische zorg hebben ontvangen.”

De opmerkingen van Hoost komen te midden van gemengde reacties op het overlijden van Bouterse.

ShareTweetSend

Meer berichten

vrouw werk kantoor
Lifestyle

Angst groeit bij administratieve krachten in Paramaribo door dreigende werkloosheid duizenden

vERMIST
Suriname

Grote zorgen om dame die in overspannen toestand wegliep na conflict met vriend

kernkampweg suriname
Lifestyle

Geen bewijs voor mysterieuze geestverschijningen hoek Kernkampweg en Johannes Mungrastraat

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws