• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Rijkste man van Suriname is een Chinese winkelier en niet Brunswijk, beweren zakenlui

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 september 2023 20:00 - Geüpdatet op 15 september 2023 00:04
in Lifestyle
Dollars

GFC LIFESTYLEREDACTIE- Binnen een WhatsApp-groep van enkele zeer welgestelde Surinaamse ondernemers is een levendige discussie gaande over wie de rijkste man van Suriname is.

Het online debat begon naar aanleiding van een bericht van GFC Nieuws waarin gesuggereerd werd door enkele personen van de politieke partij ABOP, dat hun leider Ronnie Brunswijk de rijkste man van Suriname is. De politicus zou een vermogen van honderden miljoenen Amerikaanse dollars bezitten.

Zakenlieden binnen de groep beweren echter dat Brunswijk beslist niet de meest kapitaalkrachtige persoon in het land is.

De meesten verwijzen naar een Chinese winkelondernemer uit Paramaribo. Deze zou in de loop der jaren enorme aantallen aandelen van voornamelijk succesvolle Chinese bedrijven in goedkopere tijden hebben gekocht op de Shanghai Stock Exchange (SSE).

Veel grote en invloedrijke Chinese bedrijven zijn genoteerd aan de SSE, waaronder staatsbedrijven, private bedrijven, en bedrijven die een joint venture zijn met buitenlandse partners. De sectoren variëren van financiën, energie en grondstoffen tot technologie, consumentengoederen en meer.

Het geldvermogen van de Chinese winkelier zou veel hoger liggen dan velen uit zijn directe omgeving zouden doen vermoeden. Deze zeer welgestelde Chinees leidt een zeer eenvoudig bestaan, rijdt in een onopvallende tweedehands auto en kleedt en gedraagt zich opmerkelijk simpel.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

voetbal natio suriname svb
Lifestyle

Goedkope kaartjes beschikbaar om Surinaams elftal live mee te maken op het WK 2026

vrouw oud oma grootmoeder senior handen eenzaam verdriet
Lifestyle

Eenzaamheid onder ouderen ook in Suriname schrijnend zichtbaar

reizen nederlands paspoort
Lifestyle

Surinamers in Nederland tonen grote waardering voor kansen en persoonlijke groei

afval gooien uit raam auto
Lifestyle

Waarom sommige mensen in Suriname zich niets aantrekken van rommel in hun buurt

surinam airways slm zanderij johan adolf pengel luchthaven
Lifestyle

Wat gebeurt er als een vlucht uit Amsterdam niet kan landen op Zanderij?

bojo cake
Lifestyle

Heerlijke Surinaamse lekkernijen die met kerst op tafel verschijnen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws