• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Rijkste man van Suriname is een Chinese winkelier en niet Brunswijk, beweren zakenlui

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 september 2023 20:00 - Geüpdatet op 15 september 2023 00:04
in Lifestyle
Dollars

GFC LIFESTYLEREDACTIE- Binnen een WhatsApp-groep van enkele zeer welgestelde Surinaamse ondernemers is een levendige discussie gaande over wie de rijkste man van Suriname is.

Het online debat begon naar aanleiding van een bericht van GFC Nieuws waarin gesuggereerd werd door enkele personen van de politieke partij ABOP, dat hun leider Ronnie Brunswijk de rijkste man van Suriname is. De politicus zou een vermogen van honderden miljoenen Amerikaanse dollars bezitten.

Zakenlieden binnen de groep beweren echter dat Brunswijk beslist niet de meest kapitaalkrachtige persoon in het land is.

De meesten verwijzen naar een Chinese winkelondernemer uit Paramaribo. Deze zou in de loop der jaren enorme aantallen aandelen van voornamelijk succesvolle Chinese bedrijven in goedkopere tijden hebben gekocht op de Shanghai Stock Exchange (SSE).

Veel grote en invloedrijke Chinese bedrijven zijn genoteerd aan de SSE, waaronder staatsbedrijven, private bedrijven, en bedrijven die een joint venture zijn met buitenlandse partners. De sectoren variëren van financiën, energie en grondstoffen tot technologie, consumentengoederen en meer.

Het geldvermogen van de Chinese winkelier zou veel hoger liggen dan velen uit zijn directe omgeving zouden doen vermoeden. Deze zeer welgestelde Chinees leidt een zeer eenvoudig bestaan, rijdt in een onopvallende tweedehands auto en kleedt en gedraagt zich opmerkelijk simpel.

Bekijk ook:

Tickets naar Zanderij niet goedkoper ondanks lagere olieprijs

Waarom Suriname nog niet klaar is voor zelfrijdende elektrische auto’s

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Tickets naar Zanderij niet goedkoper ondanks lagere olieprijs
Lifestyle

Tickets naar Zanderij niet goedkoper ondanks lagere olieprijs

Zelfrijdende auto's worden steeds slimmer, maar Suriname kent nog grote uitdagingen.
Lifestyle

Waarom Suriname nog niet klaar is voor zelfrijdende elektrische auto’s

Voor Surinamers geldt een visumplicht voor een kort verblijf in Nederland, terwijl Venezolanen visumvrij naar het Schengengebied mogen reizen.
Lifestyle

Surinamers hebben visum nodig voor Nederland, Venezolanen niet

vliegtuig klm
Lifestyle

‘Ticket naar Paramaribo kunnen betalen reden voor volledig stopzetten bijstandsuitkering’

Surinamers met een Nederlandse bijstandsuitkering mogen geld naar het buitenland sturen, maar gemeenten kunnen bij opvallende geldstromen de financiële situatie controleren.
Lifestyle

Surinamers met Nederlandse bijstand kunnen controle krijgen op bankafschriften bij geldzendingen

Schiphol Airport Paramarbio
Lifestyle

Lange reistijd grootste ergernis voor sommige Surinamers in Nederland die familie bezoeken

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws