De werkzaamheden bij de ambtswoning van de districtscommissaris te Groningen in het district Saramacca (Suriname) is in de afrondingsfase.
De renovatie van dit gebouw is op maandag 4 juli 2023 aangekondigd door het ministerie van Openbare Werken (OW) in samenwerking met het ministerie van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT). Dit gebouw wordt onderdeel van de ‘Tourist information & vision center’.
Het is een uniek monument die reeds 180 jaar bestaat. “Het complex staat bekend als dienstwoning van de districtscommissaris”, zegt Ignaz Ahmadali van de architectenbureau Fairali design engineering consultancy.
Het pand is gedeeltelijk reeds opgeknapt door het vervangen van de verrotte delen, het plaatsen van nieuwe dakplaten en het schilderen van de buitenkant. Zoals beoogt zouden de werkzaamheden 8 kalendermaanden duren en daarvan zijn er nog 3 maanden te gaan.
Binnen deze periode wordt er verder gewerkt aan onder andere het schilderen van de binnenkant, installeren van alarminstallatie en tot slot zal de sleutel overdracht plaatsvinden.

Jennifer Atmo is hoofdredacteur bij GFC Nieuws en een echte Surinamekenner. Ze schrijft graag over lifestyle en entertainment en is daarnaast voorzitster van KIVC, een organisatie die zich inzet voor maatschappelijke thema’s.
Voor contact: jennifer@gfcnieuws.com of direct via WhatsApp.