• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Reita Joemrati en Erick Moertabat buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur voor Suriname in Marokko en Indonesië

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
18 oktober 2022 01:00
in Nieuws
ambassadeus morokko en indonesie

GFC NIEUWSREDACTIE- Reita Sahieda Joemrati en Erick Rahmat Moertabat zullen Suriname vertegenwoordigen in respectievelijk het Koninkrijk Marokko en Republiek Indonesië.

Beide diplomaten zijn op 17 oktober beëdigd tot buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur van de Republiek Suriname.

Het staatshoofd benadrukte in zijn toespraak dat de ambassadeurs diplomatie moeten uitvoeren die betrouwbaar, voorspelbaar en innovatief zijn, maar bovenal bijdragen aan het verwezenlijken van nationale doelen.

Het is voor Suriname van groot belang dat de inzichten van de regering met betrekking tot regionale en mondiale vraagstukken, op de juiste wijze worden geëntameerd. Deze zijn gerelateerd aan de ontwikkeling van ons land. De dreigingen voor de mondiale vrede en veiligheid, dwingen tot een nauwere samenwerking met gelijkgerichte landen.

Marokko en Suriname zijn in maart 2021 overgegaan tot de goedkeuring van de ‘Roadmap of Cooperation’ voor de periode 2021-2024. Dit om de positieve, dynamische relatie en de reeds bestaande banden tussen beide landen te stimuleren.

Een hechtere samenwerking is cruciaal voor het bevorderen en faciliteren van toerisme, cultuur, onderwijs, landbouw, en het creëren van handels- en investeringsmogelijkheden. “Ik ben zeer vereerd dat het voorrecht aan mij is gegeven om de relatie met Marokko en Suriname verder te verheffen en om uitvoering te geven aan de bestaande Roadmap”, zegt Joemrati.

“Ik zal Suriname uitdragen als ’t land van mogelijkheden met zijn vele natuurlijke rijkdommen, flora, fauna en cultuur”, zei Moertabat tijdens zijn toespraak. Hij voegde er verder aan toe te zullen werken om de bestaande economische, en sociaal-culturele betrekkingen tussen Suriname en Indonesië verder te verdiepen.

Santokhi benadrukte dat multilateralisme en dialoog voor Suriname belangrijke handvatten blijven voor het aanpakken van conflicten alsook gezamenlijk te werken aan duurzame ontwikkeling. “Wij moeten onze stem nadrukkelijk laten horen, in deliberaties binnen regionale en internationale organisatie”.

Bekijk ook:

TotalEnergies stelt 30 volledig gefinancierde studiebeurzen beschikbaar voor Surinaamse studenten

‘Spotgoedkope Amerikaanse supermarkt kan prijzen in Suriname laten kelderen’

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Nieuwe studiebeurzen moeten toegang tot hoger onderwijs vergroten.
Suriname

TotalEnergies stelt 30 volledig gefinancierde studiebeurzen beschikbaar voor Surinaamse studenten

Een dergelijke formule zou druk kunnen zetten op bestaande supermarkten in Paramaribo om hun prijzen te verlagen. Foto: Walmart Guatemala
Lifestyle

‘Spotgoedkope Amerikaanse supermarkt kan prijzen in Suriname laten kelderen’

Verkeersveiligheid vraagt om daden, geen woorden’
Suriname

Burger doet voorstellen voor veiliger verkeer in Suriname

Nieuwe commissie moet luchtvaartbeveiliging in Suriname verder versterken.
Suriname

Minister Landveld installeert Nationale Commissie voor de Beveiliging van de Burgerluchtvaart

Melvin Bouva
Suriname

Suriname werkt aan strengere controle op migratie en verblijf buitenlanders

Regering bouwt volgens Rusland aan fundament voor duurzame ontwikkeling
Suriname

Vicepresident Rusland: ‘Eerste regeringsjaar stond in het teken van herstel, stabiliteit en goed bestuur’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws