• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Regeringsfouten hebben gezondheidscrisis in Suriname verergerd

GFC Nieuws Ingezonden door GFC Nieuws Ingezonden
5 september 2024 09:00
in Opinie
Ziekenhuis MRI artsen

INGEZONDEN – De regering-Bouterse haalde destijds tientallen Cubaanse artsen naar Suriname om de gezondheidssector te versterken.

Toen de huidige regering onder leiding van president Santokhi aantrad, werden deze artsen echter teruggestuurd.

Het argument was dat de schuld die Suriname had opgebouwd te groot was en een te zware druk legde op de financiële situatie van het land.

Wat echter grotendeels werd genegeerd, was het feit dat veel Surinaamse artsen weigerden in het binnenland te werken en dat het land structureel te kampen had met tekorten aan gespecialiseerde zorgverleners.

Ondanks deze kritieke situatie werden de Cubaanse artsen teruggestuurd. Nu, met een gezondheidssector die op de rand van instorting staat, ziet de regering zich gedwongen haar eerdere beslissing te heroverwegen.

De recente exodus van zorgpersoneel uit Suriname, veroorzaakt door slechte voorzieningen en gebrekkige betaling, heeft de druk op de gezondheidszorg verder vergroot.

Deze situatie illustreert de voortdurende afwezigheid van consistent beleid in Suriname. In plaats van duurzame oplossingen te zoeken, lijkt de regering telkens te reageren op crises, waarbij eerdere beslissingen moeten worden teruggedraaid zonder rekening te houden met de lange termijn gevolgen voor het land en zijn burgers.

Het is niet de eerste keer dat Suriname de hulp van Cuba inroept om kritieke tekorten op te vullen. Cuba heeft zich door de jaren heen als een betrouwbare partner getoond, vooral op medisch gebied.

Toch moeten we ons afvragen: hoe duurzaam is deze afhankelijkheid? Het blijft zorgwekkend dat ons land keer op keer moet terugvallen op buitenlandse expertise om basale gezondheidszorg te kunnen garanderen.

Het wijst op een fundamenteel falen van beleid en planning binnen onze eigen grenzen.

Het is hoog tijd dat we investeren in onze eigen medische infrastructuur en opleidingen, zodat we niet telkens afhankelijk zijn van buitenlandse donaties of “noodhulp” om onze ziekenhuizen draaiende te houden.

D. Karamat-Ali

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Juridisch jurist advocaat recht rechtszaak
Opinie

Als hoeder van de rechtsstaat weigert het OM in de spiegel te kijken

NDP en VHP verkiezing stemmen
Opinie

Dankjewel NDP, voor het helpen opruimen van de rommel binnen de VHP

san van der Eugene
Opinie

Het primaat ligt altijd bij de politiek!

Mungra Dharm
Opinie

Als de politiek het OM wil hervormen zonder bewijs, dan is de rechtsstaat zelf de inzet

Man afro heer
Column

Wanneer uiterlijk de eerste zin bepaalt in Suriname

NPS pokie en rusland
Opinie

6 maanden onderzoek en nul steun terwijl de armsten lijden onder het Moni Karta-dossier

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws